Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Ohlasy najlepších posádok v cieli tatranskej rally

Tuesday, 28. 05. 2024 - 18:05, Public relations   

Ohlasy najlepších posádok v cieli tatranskej rally

Tohtoročný ročník 51. LIQUI MOLY Slovakia Rallye Tatry 2024 je minulosťou. V okolí Popradu sa opäť zišla nabitá konkurencia, ktorá na miestnych rýchlostných skúškach bojovala o čo najvyššie umiestnenie. Teraz vám prinášame bezprostredné dojmy najlepších šiestich posádok celkového poradia, ktorých sme sa spýtali priamo pri cieľovej rampe.

jm1a0772-1.jpg

1.miesto Róbert Kolčák (SVK, Škoda Fabia RS Rally2, štartové číslo 8): 

 „To čo sa stalo na konci bolo čisté bláznovstvo. Presne pred štartom poslednej skúšky sa spustila prietrž mračien, my sme boli na najtvrdších pneumatikách a mali sme pred sebou výzvu bojovať o víťazstvo. Počas tej skúšky sa stalo toľko divokých vecí a kríz, ktoré sme mali, že ďakujeme tam hore, že sme to dotiahli do cieľa a podarilo sa nám vyhrať. Hlavne som z celého srdca vďačný a šťastný, že som pomohol môjmu spolujazdcovi Emilovi Horniačkovi splniť životný sen vyhrať jeho domáci podnik Rallye Tatry. Ďakujem aj všetkým organizátorom a ľuďom, ktorí prišli, bol to naozaj skvelý podnik. Vďaka všetkým, ktorí nám fandili.”

jm1a3972.jpg

2. miesto: Vlastimil Majerčák (SVK, Ford Fiesta Rally2, štartové číslo 4):

„Už od rána to boli pekné preteky, ťahali sme sa o sekundy. Dopadlo to ako to dopadlo, na poslednej rýchlostnej skúške začalo dosť silne pršať. Myslím, že ani ja, ani Róbert sme sa toho nezľakli, išli sme naplno až do konca. Výsledok je aký je, ale ja som zaňho rád. Obhájili sme druhé miesto z minulého ročníka.”

jm1a3991.jpg

3. miesto: Karel Trněný (CZE, Škoda Fabia R5, štartové číslo 5):

„Naším cieľom bolo pódium, čo sme si splnili. Sme trochu sklamaní, že na poslednej rýchlostnej skúške začalo pršať, čo boli presne podmienky, ktoré som chcel, ale my sme to úplne pokazili. Bohužiaľ sme tam nepodali výkon, ktorý by sme očakávali. Hneď po začiatku mi to tam dvakrát pošmyklo, vody tam bolo viac ako som čakal, chvíľami mi ani nestíhali stierače. Neviem, aké podmienky mali chlapci okolo, to nemá zmysel riešiť. Niekto išiel výrazne pomalšie, niekto výrazne rýchlejšie. Nechceli sme ísť na úplné riziko, pretože nám vlastne o nič nejde a nechceli sme poškodiť auto. Išli sme na istotu a nebolo to dostatočne rýchlo, z čoho sme sklamaní. Po tretie miesto sme ale radi, je to skvelé.”

jm1a4128.jpg

4. miesto Tomáš Kurka (CZE, Škoda Fabia RS Rally2, štartové číslo 10):

„Na pomerne krátke preteky máme veľa zážitkov, užil som si to. Bola to pre mňa nová súťaž, takže už od zoznamovacích jázd až teraz do soboty sme to tu hlavne spoznávali. Trochu zamiešalo kartami počasie, v závere to bolo veľmi divoké, keď nám spŕchlo, čo sme vôbec nepredpokladali. S výkonom sme spokojní, postupne sme zrýchľovali, aj keď sme sa od začiatku držali na rovnakých pozíciách.”

jm1a0866.jpg

5. miesto Tomáš Kukučka (SVK, Mitsubishi Lancer Evo VI, štartové číslo 6):

„Do predposlednej rýchlostnej skúšky sme dali úplne všetko, chvíľami sme šli až za hranice komfortnej zóny. Všetko nám vychádzalo, udržali sme čo bolo treba, brzdy boli perfektné. Pred poslednou erzetou sme držali náskok, ale čo čert nechcel, keď sme stáli na štarte, začal totálne padať dážď. Mali sme obuté tvrdé slicky, takže sme si prežili asi štyri krízovky, hlavne jedna bola dosť vážna. Ale vďaka bohu sme to ustáli a podarilo sa nám vyhrať triedu, sme piatí absolútne a máme aj nejaké body z Power Stage, takže skutočne výsledok nad očakávania. Hlavne by som sa chcel poďakovať svojim novým mechanikom, ktorí so mnou odišli prvé preteky.”

jm1a4095.jpg

6. miesto: Martin Koči (SVK, Mitsubishi Lancer Evo III, štartové číslo 2):

„Strata, ktorú sme včera nabrali na mestskom okruhu, sa dnes už nedala úplne stiahnuť, ale snažili sme sa robiť čo sme mohli. Hlavne sme sa snažili stále nastavovať auto. Stále je tam čo zlepšovať na podvozku aj na brzdách ale myslím, že základ je dobrý a som rád, že sa nám dnes podarilo zájsť zopár dobrých časov.”

444236037-10228520861880349-4593551684307265158-n-1.jpg

Ďalší spravodajský servis v rámci 51. LIQUI MOLY SLOVAKIA RALLYE TATRY 2024 prinesieme v nasledujúcich tlačových správach. Uverejnené budú postupne na oficiálnej webovej stránke www.rallyetatry.sk, na facebookovom a instagramovom profile.

Vojtěch GARGULÁK, Roman ORDELT
tlačové stredisko
LIQUI MOLY Slovakia Rallye Tatry 2024Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri