Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

Neželané srbské ražniči v Maďarsku

Wednesday, 06. 05. 2015 - 08:14, Public relations   

Neželané srbské ražniči v Maďarsku

Už tretí rok po sebe sa Maťovi Homolovi lepí smola na päty v úvodných pretekoch Európskeho šampionátu cestovných automobilov FIA ETCC. Na maďarskom Hungaroringu to nedopadlo tak, ako si naplánoval. So svojim novým SEATom León Cup Racer štartoval do prvých pretekov sezóny zo 4. miesta. Dravou a rýchlou jazdou sa už v úvodných kolách dostal na 1. priečku! V 3. kole viedol, no zozadu dobiedzal Srb Dušan Borković na rovnako SEATe.

Michal Petreje;fia-wtcc-hungaroring-sobota-0381.jpg

Agresívna jazdca bývalého pilota WTCC vyústila do kontaktu v druhej zátačke okruhu. Vysokánsky Borković „vybodíčkoval" Maťa Homolu z trate rovno do pneumatikovej bariéry a ten musel zamieriť do boxov. Geometria prednej nápravy bola rozhodená, volant nakrivo, a tak sa v tíme Homola Motorsport rozhodli skončiť prvé preteky a pripraviť auto na druhú jazdu.

Michal Petreje;fia-wtcc-hungaroring-sobota-0501.jpg

Do nej štartoval Maťo Homola z číslom 70 z posledného miesta, keďže preteky 1 nedokončil. Nasledoval bleskový štart a v prvej zákrute už bol jediný Slovák v ETCC na 8. mieste. Postupne sa dostal až na 4. priečku, no potom pri riskantnej stíhacej jazde v nájazde do jednej zo zákrut nedobrzdil a ťukol do súpera pred ním. Tomu sa naštastie nič vážneho nestalo avšak predný nárazník SEATu zostal deformovaný a trel sa o pneumatiku. Takto dymaci prišiel Maťo do cieľa na 5. mieste celkového poradia, v triede SMT (Single Make Trophy) mu patrilo 4. miesto.

Michal Petreje;fia-wtcc-nagy-futam-0207.jpg

„Z pohľadu mojich ambícií to nie je taký výsledok, aký sme plánovali," povedal Maťo Homola po návrate na Slovensko. „Doplatil som na agresívnu jazdu súpera, ktorý dostal za kolíziu so mnou trest prejazdu boxovou uličkou, no aj tak má z víkendu viac bodov ako ja a ja mám navyše aj poškodené auto. Opäť sa mi „podarilo" nedokončiť prvé preteky. Nevadí, nevzdávam sa. Zabojujem a v ďalších pretekoch sezóny sa budem snažiť stratu dohnať.

Michal Petreje;fia-wtcc-hungaroring-sobota-0072.jpg

A ešte pár myšlienok na záver - na Hungaroringu som mal veľmi silný emocionálny zážitok z atmosféry, ktorú vytvorili maďarskí fanúšikovia počas celých pretekov ETCC & WTCC a aj po víťazstve domáceho pretekára Michelisza v druhých pretekoch WTCC. To bolo niečo neskutočné. Vedel by som to prirovnať snáď iba k atmosfére, ktorá vládla na Slovensku keď sme sa stali Majstrami sveta v hokeji v roku 2002. Teraz ideme domov na Slovakia Ring a ja verím, že sa aj u nás - na slovenských tribúnach podarí vytvoriť obdobnú atmosféru. Všetkých vás srdečne pozývam a príďte mi pomôcť vyhrať!"

Michal Petreje;fia-wtcc-hungaroring-sobota-0145.jpg

Záznam z pretekov FIA ETCC z Hungaroringu si môžete pozrieť v utorok (5.5.2015) o 18:00 na stanici Eurosport 2. Taktiež v dohľadnej dobe vydáme zaujímavé a dramatické onboard zábery z prvého podniku na Hungaroringu.

Druhé podujatie FIA ETCC 2015 sa pôjde 20. a 21. júna na Slovakia Ringu pri Orechovej Potôni.

partneri-4.jpg

Homola Motorsport  Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri