Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Česko

Na Monte Carlu i v Sosnové se závodilo na suchu

Friday, 02. 02. 2024 - 08:03, Public relations

Stejně jako na slavné Rally Monte Carlo, tak ani v Sosnové u České Lípy nebyl o poslední víkendové sobotě sníh, a tak se také zde závodilo na suchu. Na dramatické situace a těsné souboje napříč celým 80tičlenným polem to však nemělo žádný negativní vliv, dokonce i pár závodníků odjíždělo se zmuchlanými plechy. Slibovaná konkurence s Fábií R5 Dominikovi bohužel nedorazila, a tak to měl zase celkem jednoduché a s přehledem zvítězil. Za ním se pořadí měnilo. Nakonec druhé místo vybojoval teprve junior Dominik Huráb (Toyota Yaris GR), který na třetí místo odsunul Miroslava Janoucha (Mitsubishi Lancer). Ve dvoukolkách si Dominikové pořadí prohodili, když zvítězil Huráb se silným Porsche Cayman před Nwelatim s VW Polo. Třetí skončil další junior Leoš Hradil (Honda Civic). Třetí juniorem byl Matyáš Mitánek (Opel Adam).

Souboj žen a dívek ovládla zkušená Nikola Halousková (Škoda Citigo) před Nikolou Morávkovou (Mitsubishi Colt) a třetí Terezou Kadlecovou (Škoda Felicia). O tom, že i dívky se dokáží na autodromu pěkně odvázat svědčí i to, že další favoritka na stupně vítězů Eva Pilecká rozbila svoji Toyotu Corolu v poslední zatáčce o svodidla.

Nejtěsnější souboje probíhaly tentokrát ve třídě 22 kde mezi vítězem a čtvrtým byly v součtu časů 4 okruhů necelé 3 sekundy. Nakonec se z vítězství radoval Lukáš Červený (Škoda 130LR) před Matyášem Mitánkem (Opel Adam), třetí místo vybojovala Nikola Halousková, za kterou o pouhé 4 desetiny sekundy zaostal čtvrtý Pavel Maier (Ford Escort MK1).

Letošní šampionát se nám přehoupl do druhé poloviny, a tak se podívejme, jak si vedou závodníci průběžně. Všechny čtyři závody ve své třídě vyhráli: Martin Donát (11), Dominik Nwelati (12), Tomáš Kudrna (42) a Dominik Nwelati (52). Velký náskok ve své třídě má Jozef Navrátil (31), a Leoš Hradil (32). Ve třídě 21 je nejúspěšnější Marek Hons, ve třídě 22 Lukáš Červený, ve třídě 41 bojují spolu Karel Coufal a Dominik Huráb. Nejvyrovnanější je to zatím ve třídě 51, kde spolu vedou Martin Řepka a Miroslav Janouch a o pouhé 3 body za nimi jsou Filip Řepka a Daniel Suk.

V absolutním pořadí zatím nenašel přemožitele Dominik Nwelati, který si tak zvyká na Fábii R5 před sezonou MČR v rally. Ve 2WD vede opět Dominik Nwelati, tentokrát těsně před Karlem Coufalem.

Nejvíce bodů z 18 juniorů má Dominik Huráb, kterému však dýchá na paty Leoš Hradil. Třetí je Matyáš Mitánek.

V BobrCupu navýšila svůj náskok Nikola Morávková před Terezou Kadlecovou. Na třetím místě se osamostatnila Natálie Hurábová.

Další, v pořadí již pátý závod letošního sedmidílného seriálu ARS se uskuteční poslední únorovou sobotu opět na úplně jiné trati, než byly ty 4 předchozí. Na závodech ARS v Sosnové je již tradicí, že výsledky jsou on-line, a tak závodníkovi ještě dřív, než vystoupí z auta ostatní gratulují k vítězství. Samozřejmostí je též sanita a rychlý vyprošťovací vůz ARS. Diváci mají na všechny tribuny i do depa vstup zdarma. Pokud chtějí pořizovat foto, či videodokumentaci, stačí vyplnit akreditační formulář a mohou se pohybovat v okolí dráhy. Pořadatel se snaží vyjít všem účastníkům maximálně vstříc, aby si ten den všichni pořádně užili a měli spoustu adrenalinových zážitků.

Podrobné výsledky jednotlivých tříd a další informace včetně přihlášky najdete na www.autoklubbohemiasport.cz