Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Na Liptove hneď tri R5-ky + pridaný zoznam prihlásených

Monday, 30. 10. 2023 - 20:56, Public relations   

Na Liptove hneď tri R5-ky + pridaný zoznam prihlásených

Dnes bola zverejnená štartová listina 11 ročník Rally Liptov. Na štart sa postavia hneď tri vozidlá R5, čo je viac ako na nedávnom finále MMSR v Košiciach!

V týchto dňoch vrcholia prípravy na záverečný podnik slovenskej sezóny automobilových súťaži, ktorý sa pôjde už nadchádzajúci víkend (3. – 4. novembra 2023) v okolí Ružomberka. Po uzatvorení prihlasovania už poznáme štartovú listinu a pohľad do nej je viac, ako príjemný. Celkovo sa do súťaže prihlásilo 48 posádok, pričom sedemnásť bude priamo bojovať vo finále Slovenského Rally Pohára (SRP), kde sa o titul v priamej konfrontácii stretnú Laco Mokran a Patrik Magyar. Až dvadsaťpäť posádok je prihlásených do Motorsport Rally Cupu (MRC), kde rovnako o titul tvrdo súperia Peter Jurečka a Jakub Jačišin, no čerešničkou súťaže je Pohár organizátora, ktorý sa ide vďaka podpore Chooligan Racing Teamu a spoločnosti GART ako Chooligart Pohár organizátora (Chooligart PO).

M. Bobko;760a8412-cr3.jpg

A práve v Chooligart PO máme sedem najatraktívnejších vozidiel súťaže, keď s číslom jedna nastúpi víťazná posádka z Košíc, Robo Kolčák a Zuzana Lieskovcová na vozidle Škoda Fabia R5. Dýchať na päty sa im budú snažiť Ivan Mutňanský s Robom Čechom, sedlajúci tiež Škodu Fabia R5 a Peter Jurečka s Martinom Devošom s Fordom Fiesta R5.

T. Szabosi;jm1a1030-1.jpg

Okrem troch žihadiel Triedy 2 uvidíme na štarte Ford Fiesta Rally3 s Marekom Špavelkom a Ford Fiesta Proto Mariána Kekeňáka. Medzi favoritov určite môžeme počítať aj ostrieľaného Tomáša Ondreja, ktorý sa na trate vracia s Mitsubishi Lancer Evo IX RS. Mimochodom, to je jeden zo šiestich „Myšiakov“ na štarte, keď štyri ďalšie sú evo IX a jedno evo VI.

M. Bobko;760a6384-cr3-2.jpg

Diváci sa však môžu tešiť aj na ďalšie nádherné vozidla, z ktorých väčšina vyštartuje v Rally Legend. Prezradiť už môžeme, že uvidíme napríklad Audi Quattro A2, Porsche 924 Turbo, Škodu 130 MTX, či Renault Clio Sport Ragnotti. Jednoducho, 11. ročník Rally Liptov 2023 bude nielen v znamení súbojov o majstrovský titul, ale aj krásnou oslavou motoristického športu. Pripomeňme si, že štartujeme v piatok 3. novembra o 18-tej v Bešeňovej slávnostným štartom a v sobotu 4. novembra ráno vyráža na trať prvé vozidlo už o ôsmej hodine. Všetky dôležité informácie nájdete na oficiálnej informačnej tabuli na platforme Sportity pod heslom LIPTOV2023.

Zoznam prihlásených posádok

T. Szabosi;jm1a1144.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri