Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Moris Cup Jahodná 2018 aj s bohatým sprievodným programom

Saturday, 12. 05. 2018 - 12:19, Public relations   

Moris Cup Jahodná 2018 aj s bohatým sprievodným programom

Už o týždeň v takýto čas budeme na kopci Jahodná pri Košiciach sledovať jazdcov pretekárskych špeciálov pri snahe o čo najlepší výsledok. Pri príležitosti osláv desiateho ročníka súťaže Moris Cup Jahodná pripravili organizátori okrem samotných pretekov aj ďalšie sprievodné akcie.

Tibor Szabosi;c30i5334-2.jpg

Moris Cup Jahodná sa uskutoční v termíne 18.-20. mája 2018 a je zaradený do FIA Medzinárodného pohára v pretekoch do vrchu (FIA IHCC), FIA Majstrovstiev historických automobilov (HHCC), Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu a Majstrovstiev Slovenska historických automobilov v pretekoch do vrchu, Slovenského kopcového pohára a Slovenskej trofeje v pretekoch pravidelnosti historických automobilov do vrchu. Vďaka tomuto medzinárodnému zaradeniu sa na trati zíde takmer osemdesiatka pretekárov z ôsmich krajín Európy. Diváci budú mať možnosť vidieť rôznorodé vozidlá od nádherných historických špeciálov cez tradičné moderné autá s rôznymi úpravami až po najrýchlejšie formulové vozidlá a placky.

Tibor Szabosi;c30i4723.jpg

Organizátori z Auto klubu Košice a spoločnosti Moris Slovakia s.r.o. pripravili pre jazdcov a divákov tradičný program s dvomi súťažnými dňami. Na sobotu od 8:30 hod. sú naplánované dve tréningové jazdy a od 13:30 hod. dve súťažné jazdy. V nedeľu ráno o 8:30 hod. sa uskutoční jeden oficiálny tréning a po ňom od 11:30 hod. dve súťažné jazdy. Podvečer počas oboch súťažných dní - v sobotu od 18:00 hod. a v nedeľu od 17:00 hod. sa uskutoční aj slávnostný ceremoniál odovzdávania cien.

Tibor Szabosi;c30i6598-3.jpg

V sobotu bude počas samotnej súťaže prebiehať v rekreačnom centre pod štartom aj sprievodný program pod názvom „Moris Cup pre deti". Táto akcia bude mať v podstate zmenšený formát oficiálnych pretekov. Prebiehať budú súťaže o vecné ceny v jazde na šliapacích kárach pre deti v troch vekových kategóriách. Samozrejmosťou sú nafukovací hrad a trampolína na skákanie. Rodičia si zatiaľ budú môcť prehliadnuť vozidlá Škoda a objednať sa na testovacie jazdy.

Tibor Szabosi;c30i6422-6.jpg

Spoločnosť Moris Slovakia s.r.o. každoročne na Jahodnú vozí zaujímavé vozidlá a inak tomu nebude ani tentoraz. Týždeň pred štartom môžeme potvrdiť Audi V8 DTM s objemom 3562 cm3 a výkonom 442 koní a tiež Audi s presným názvom MTM RS3 LMS TCR DSG Street 2,5 TFSI quattro s výkonom vyše 500 koní.

Tibor Szabosi;c30i4733-5.jpg

Aby to však nebolo len o autách a pretekároch, spomenieme aj jednu dievčinu. Hovorí si Tamira a je to úspešná košická DJ-ka. Jej skvelé hudobné sety si budete môcť vychutnať počas oboch súťažných dní.

prw-2018-mcj-banner-alpinka-deti.jpg

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník Moris Cup Jahodná 2018Diskusia k článku