Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Miki Čambal má za sebou prvú jazdu s Hyundai i30 N TCR

Thursday, 23. 03. 2023 - 08:23, Miroslav Majláth   

Miki Čambal má za sebou prvú jazdu s Hyundai i30 N TCR

Fanúšikovia slovenského automobilového športu, zvlášť kopciari už vedia, že Miki Čambal pre nich pripravil novinku - Hyundai i30 N TCR z dielní Janik motorsport. Teraz už má za sebou aj úvodné kilometre.

 

Miki Čambal

Sezóna Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2023 odštartuje o jeden a pol týždňa a tak vo všetkých tímoch prebiehajú intenzívne prípravy. Inak tomu nie je ani v RS, ktorý Miki Čambal už niekoľko rokov reprezentuje. Medzi prípravy patrí aj vyskúšanie techniky, ktoré „rozohreje“ jazdca, ale aj overí, či všetko funguje ako má.

Miki Čambal

„Auto mám doma už viac ako dva mesiace, ale keďže stále bolo chladno, tak sme sa venovali iba polepu a prípravám v garáži. Výrazne mi pomohol Andy Studenič, ktorého skúsenosti a vedomosti s TCR sú velkým prínosom. Teraz som si Hyundai i30 N TCR prvýkrát vyskúšal na maďarskom Euroringu. Testov sa zúčastnil môj “parťák” Jaro Dubóczi a mechanik Miki Borovský. Vyskúšali sme rôzne nastavenia, najazdili mnoho poučných kilometrov. A musím povedať, že som sa po druhýkrát do TCRka zamiloval. Všetko funguje tak ako som si predstavoval, je cítiť, že to je továrenská technika a ja sa už veľmi teším na sezónu. Aby som si však túto radosť mohol dopriať patrí sa aj poďakovať samotnému RS Teamu, mojim dlhoročným partnerom Inter Cars Slovenská republika, Liqui moly CZ SK, Racingshop a teším sa aj na novú spoluprácu s Auto Pola Hyundai servis. Samozrejme veľká vďaka patrí aj mojej manželke a dvom dcéram, ktoré túto zábavku so mnou zdieľajú,“ zhodnotil Miki Čambal po teste vozidla Hyundai i30 N TCR.

Miki Čambal

Po teste Mikiho a RS Team čaká jeden voľný víkend a počas toho ďalšieho sa všetkým fanúšikom predstaví v rámci úvodného kola slovenského kopcového kalendára, na podujatí Hill Climb Race SLOVAKIA RING 2023. Veríme, že v samotných pretekoch sa mu bude dariť.

Miki Čambal

Miki Čambal

Miki Čambal

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri