Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Každý kilometer má cenu zlata

Tuesday, 20. 07. 2021 - 12:34, Public relations   

Každý kilometer má cenu zlata

Slávny a v Európe rešpektovaný Dobšinský kopec sa stal dejiskom štvrtého podniku sezóny Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu (MSR PAV), respektíve Slovenského kopcového pohára (SKP), v ktorom štartuje nádejný Humenčan Peter Prokopčák.

 

Tibor Szabosi;asr68399.jpg

Pre začínajúceho pretekára má každý kilometer cenu zlata, pretavenú do nových skúseností. Pre Petra Prokopčáka a jeho mladý PD TEAM PERFORMANTE bola príležitosť štartovať na rovnakom kopci s jagavými hviezdami európskych kopcov na nezaplatenie. „O tých pretekároch som iba čítal a teraz som ich videl na vlastne oči, a dokonca som s nimi jazdil rovnaké preteky,“ teší sa spokojný Humenčan.

Tibor Szabosi;asr68391.jpg

Konkurencia, ktorá sa v SKP stretla na Dobšinskom kopci bola poriadne nabitá a debutant tejto sezóny pristupoval k svojmu štartu správne realisticky. „Doteraz som ešte nikdy cez tento kopec nešiel ani len s osobným autom. Bolo to pre mňa niečo úplne nové. V tom som mal oproti skúsenejším súperom poriadnu nevýhodu, no nečakal som, že budem bojovať o víťazstvo,“ priznáva Peter, ktorý sa pohyboval v strede štartového nadupaného poľa. „Musím však rovno povedať, že preteky boli veľmi pekne pripravené. Organizátori urobili všetko čo bolo v ich silách, aby aj v tejto náročnej dobe dokázali pripraviť podujatie na tak vysokej profesionálnej úrovni. To všetko vsadené do nádherného prostredia Slovenského rudohoria len umocňovalo môj zážitok.“

Tibor Szabosi;ac7i3125-3.jpg

PD TEAM PERFORMANTE rozložil svoje zázemie priamo v srdci Dobšinej, pred radnicou a Peter Prokopčák mohol intenzívne vnímať celú atmosféru podujatia. „Vedel som, že s mojou Hondou Civic Type-R na rýchlej trati dobšinského charakteru veľa vody nenamútim, no aspoň som sa znova niečo naučil.“ Pretekári SKP mali šťastie, že stihli odjazdiť obidve sobotňajšie tréningové jazdy ešte pred nešťastným incidentom. „Prvá jazda bola pre mňa len zoznamovacia a trochu som pritlačil v druhej tréningovej jazde, kde sa môj čas hneď zlepšil o desať sekúnd! Viem, že najťažšie sú tie posledné desatiny rozdielu na špičku, no verím, že ešte by som bol schopný svoj čas posunúť vyššie. To však až nabudúce,“ pokračuje pretekár humenského PD TEAM-u PERFORMANTE.

Tibor Szabosi;ac7i3130-4.jpg

XXXVII. ročník pretekov na Dobšinskom kopci 2021 sa však tentoraz uzavrel nešťastne skôr, ako začal. V druhej tréningovej jazde jeden z pretekárov prerazil zvodidlá a zrazil pritom aj traťového komisára. Šťastím v nešťastí bolo, že obaja zranení neutrpeli fatálne zranenia a po prevoze do nemocnice bolo potvrdené, že sú mimo ohrozenia života. Prerazené zvodidlá v piatej zákrute sa však nedali opraviť a preteky museli byť z bezpečnostných dôvodov skončené už v sobotu, čo sa doteraz v dlhej histórii tohto prestížneho slovenského podujatia nikdy nestalo.

Michal Bobko;asf-3005-6.jpg

„Víkend pre mňa začal veľmi pekne a nebyť toho nešťastia, mohol by som ho označiť za vydarený,“ uzatvára svoje premiérové účinkovanie na podujatí Majstrovstiev Európy v Dobšinej Peter Prokopčák. „S uľahčením som prijal správu, že tak pretekár, ako aj traťový komisár sú mimo ohrozenia života. Chcel by som povedať, že im držím palce a želám skoré uzdravenie. Rovnako sa chcem poďakovať organizátorom za veľmi pekne pripravené preteky. Pre mňa boli rozhodne zážitkom a verím, že sa sem budeme môcť znova vrátiť už v nasledujúcej sezóne.“

Bohuslav Štrauch;dsc-3219-2.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri