Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Kamiro Racing Team úspešne absolvoval úvodné podujatie

Wednesday, 03. 04. 2019 - 09:30, Public relations   

Kamiro Racing Team úspešne absolvoval úvodné podujatie

38. Kowax Valašská Rally 2019 sa zapísala do histórie sezóny 2019 ako jej úvodné  podujatie. V rámci neho sa fanúšikom predstavil nielen nový slovenský Kamiro Racing Team, ale debut s vozidlom Ford Fiesta R5 patril aj súťažnej posádke Karel Trněný – Václav Pritzl.

Tibor Szabosi;c30i4273-15.jpg

„V priebehu zimnej prestávky sme rozbehli nový projekt v ktorom hlavnú úlohu hrá Ford Fiesta R5. Ako všetci dobre vedia, až doteraz som bol spojený s vozidlami Škoda WRC, či už Octaviami, alebo Fabiami. Tu vo Valmeze som absolvoval svoju prvú súťaž s technikou R5 a musím povedať, že to bolo zaujímavé. Musím povedať, že to nebolo úplne ideálne, keďže v rámci prvého súťažného dňa auto nefungovalo celkom akoby malo a premýšľali sme o odstúpení, potrebujeme však bodovať, keďže pôjdeme celé slovenské majstrovstvá. V druhom súťažnom dni sme sa zase netrafili do voľby pneumatík. Som rád že sme v cieli, ale zároveň musím povedať, že ja vlastne ešte presne ani neviem posúdiť čo to auto dokáže. Jedno je isté, od doby keď hlavnú úlohu hrali vozidlá špecifikácie WRC poskočila technika neskutočne dopredu. Verím, že sa mi podarí už čoskoro zistiť hranice Fordu Fiesta R5 a potom by to malo byť už dobré. Ďakujem Kamiro Racing Teamu za dôveru,“ vysvetli Karel Trněný v cieli podujatia.

Tibor Szabosi;asf-9822-10.jpg

Pri pohľade na umiestnenie Karla a Vaška treba povedať, že aj napriek už spomínaným problémom a hľadaniu limitov techniky R5 to nedopadlo až tak zle, keďže si spoločne pripísali do priebežného hodnotenia body za jedno siedme a jedno šieste miesto. A to veru pri konkurencii, ktorá sa vo Valmeze zišla vôbec nie je zlé.

Tibor Szabosi;c30i5944-16.jpg

Kamiro Racing Team, M. Majláth

Fotogaléria

kamiro-partner-1.jpegDiskusia k článku