Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Kam sa vydať na rýchlostné skúšky košickej rally?

Tuesday, 09. 07. 2024 - 23:07, Public relations   

Kam sa vydať na rýchlostné skúšky košickej rally?

Dve náročné etapy, celkom 9 rýchlostných skúšok na piatich ťažkých úsekoch, klasický úsek Herľany, polookruhová erzeta s názvom Optima v blízkosti centra súťaže a servisného parkoviska a piatková autogramiáda najlepších posádok. To všetko ponúkne v horúcom lete jubilejná 50. Garrett RALLY KOŠICE 2024, ktorá sa bude konať tento víkend v termíne 12. – 14. júla. Celková dĺžka trate košickej rally je 475,30 km a trať rýchlostných skúšok je 124,40 km, čo je 26,17 % celkovej dĺžky trate. Fanúšikovia motoristického športu sa môžu tešiť na množstvo špičkových posádok.

M. Bobko;760a2539-1.jpg

Na súťažné posádky čakajú dve náročné etapy. V sobotu 13. júla posádky absolvujú 1. etapu – trať dlhú 195,50 km, z ktorej 5 RS tvorí 60,80 kilometrov. V itinerári súťaže nájdeme rýchlostné skúšky Izra (dĺžka 9,40 km) a Bogota (18,70 km), ktoré absolvuje štartové pole dvakrát. Na Bogote v časti účelovej lesnej cesty je okrem troch diváckych miest zákaz vstupu divákov z dôvodu ochrany prírody a ďalej prísny zákaz kladenia ohňa.

T. Szabosi;jm1a1311.jpg

Záver sobotnej etapy uzavrie divácky atraktívna polookruhová erzeta s názvom Optima (4,60 km). „Návštevu tejto divácky atraktívnej erzety je možné spojiť s prehliadkou servisného parkoviska, ktoré bude umiestnené na parkoviskách okolo Košickej futbalovej arény na ulici Pri prachárni. Parkovanie je na parkoviskách pri obchodnom centre Cassovia,“ povedal Peter Szczeczina, riaditeľ Garrett RALLY KOŠICE. Dĺžka jedného okruhu je 1,6 km a súťažné vozidlá tu absolvujú 2,5 okruhov.

T. Szabosi;jm1a1469-2.jpg

Na nedeľu 14. júla je pripravená 2. etapa – trať dlhá 279,80 km, z ktorej 4 RS tvorí 63,60 km. Posádky absolvujú po dvakrát RS s názvami Herľany (13,10 km) a Regeta (18,70 km). Druhý menovaný úsek využíva podstatnú časť RS Bogota, ale ide sa v protismere. Rovnako tu je okrem štyroch diváckych miest zákaz vstupu z dôvodu ochrany prírody „RS Herľany nie je potrebné predstavovať. Je to skúška charakteristická pre košickú rally a jej veľká časť prešla zmenou povrchu,“ uviedol Szczeczina.

T. Szabosi;20240628-174820.jpg

Predohrou rally bude v sobotu dopoludnia testovacia rýchlostná skúška, čiže shakedown Zlatník (2,20 km). „Tento krátky úsek má vysokú športovú úroveň a to pre množstvo zákrut rôzneho polomeru. Účelová cesta nebola projektovaná na bežné používanie, preto sú tam zákruty tak, ako to príroda aranžovala. Štart je pri bývalom rekreačnom stredisku. Servisné parkovisko bude umiestnené na parkovisku pred Penziónom Sivec,“ vysvetlil riaditeľ Szczeczina.

T. Szabosi;asf72733-3.jpg

Usporiadatelia dôrazne upozorňujú divákov na absolútny zákaz kladenia ohňa na všetkých RS. V prípade zistenia porušenia tohto zákazu bude posádkam nariadený voľný prejazd RS z dôvodu možnosti vzniku lesného požiaru.

Uroš Modlic;240629-zel-2477.jpg

V tlačenom programe nájdu fanúšikovia košickej rally podrobný popis rýchlostných skúšok vrátane máp. Organizátori z Auto Klubu Košice pripravili celkom 19 diváckych miest na tratiach rýchlostných skúšok. Ich podrobný popis vrátane pokynov pre divákov (parkovanie, prístup k RS, občerstvenie atď.) nájdete na webstránke súťaže. Už teraz sú tam umiestnené na webe súťaže v sekcii diváci prehľadné mapy jednotlivých etáp, shakedownu a všetkých rýchlostných skúšok.

T. Szabosi;jm1a9028.jpg

Ako sme uviedli úvodom, fanúšikovia motoristického športu sa môžu tešiť nielen na množstvo špičkových posádok, ale aj na obľúbenú autogramiádu. Tá prebehne tesne pred slávnostným štartom v piatok 12. júla na Hlavnej ulici v Košiciach. Od 18 hodiny rozdajú podpisy posádky z čela štartového poľa vrátane najväčších favoritov.

T. Szabosi;jm1a0244-1.jpg

Ďalší spravodajský servis v rámci 50. Garrett RALLY KOŠICE 2024 prinesieme v nasledujúcich tlačových správach. Uverejnené budú postupne na oficiálnej webovej stránke www.kosice.rallye.sk a na facebookovom profile. Informácie o košickej rally čerpajte aj v mobilnej aplikácii „Sportity“, heslo RallyKosice2024.

T. Szabosi;asf71229-1.jpg

Roman ORDELT
tlačový tajomník
50. Garrett RALLY KOŠICE

kosice-2024-banner2-1.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri