Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Offroad

Juraj Varga sa predstaví na Hellas Rally v Grécku

Sunday, 21. 05. 2023 - 13:29, Miroslav Majláth   

Juraj Varga sa predstaví na Hellas Rally v Grécku

Juraj Varga v priebehu nadchádzajúceho týždňa absolvuje prvé podujatie tohtoročného seriálu Európskeho pohára Tout Terrain Rally Cup.

 

Varga motorsport

Slovenský reprezentant v kategórii Quad, Juraj Varga je najúspešnejším Slovákom na tohtoročnej Dakar  Rally, kde dojazdil na štvrtom mieste absolútneho poradia v kategórii Quad. To však bolo ešte v mesiaci január. Po tomto úspechu prišlo vo Varga motorsport ku prípravám na sezónu 2023. V rámci nej pripravil tím novú štvorkolku Yamaha Raptor. Lepšiu a výkonnejšiu, k čomu prispeli aj skúsenosti z Dakar Rally.

Varga motorsport

Po všetkých týchto prípravách nasledovala prvá súťaž sezóny, Riverside Baja v Maďarsku. Výsledok ? Víťazstvo s veľkým náskokom, ale aj dobrý pocit z novo pripravenej štvorkolky, ktorú Juraj otestoval v pretekárskom tempe.

Varga motorsport

Po vyčistení, rozobratí a dôkladnej kontrole techniky, teraz Juraj Varga smeruje na sedem dní trvajúcu Hellas Rally 2023 do Grécka. Tá je zaradená ako prvé podujatie  tohtoročného seriálu Európskeho pohára Tout Terrain Rally Cup a určite poriadne preverí prípravu všetkých jej účastníkov. Trasa podujatia zatiaľ síce ostáva utajená a dozvieme sa ju až keď si Juraj prevezme itinerár. Jedno je však isté, celá súťaž sa bude konať v odľahlých horách stredného Grécka.

Varga motorsport

Organizátor na podujatí Hellas Rally, čiže súťaži na ktorej sa Jurajovi podarilo už dvakrát vyhrať, pripravil tento rok trať o dĺžke viac ako dvetisíc kilometrov. Proti Jurajovi sa na štart postaví aj množstvo jazdcov z Dakaru, ale aj veľmi silný továrenský Polaris Racing Team.

Varga motorsport

„Hellas Rally pôjdem už po tretíkrát. Pri predchádzajúcich štartoch som po oba dva razy vyhral medzi jazdcami kategórie Quad. Takže viem asi čo nás čaká, aj keď predpokladám, že trate budú trochu iné. Je to jedna z najlepších rally súťaží v Európe. Je tu dosť zložitá navigácia, jazdí sa hlavne v horách a každých približne tristo, päťsto metrov sú odbočky, takže treba dávať veľký pozor na navigáciu. Čo sa týka účasti, je tu veľmi veľa jazdcov a nie iba profesionáli, ale aj množstvo amatérov. V našej kategórii je veľmi dobrá konkurencia, sú tu francúzski jazdci z Dakaru, ale aj Poliaci na továrenských Polarisoch. Je to fakt parádna konkurencia, budú to parádne súboje, čo ma veľmi teší,“ povedal pred štartom Juraj Varga.

Varga motorsport

Hellas Rally 2023 štartuje v dňoch 20. – 28.5.2023 ako prvé podujatie  tohtoročného seriálu Európskeho pohára Tout Terrain Rally Cup v Grécku. O tom, ako Juraj Varga zvládol túto sedem dní trvajúcu súťaž vás budeme informovať po jej ukončení.

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri