Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Igor Drotár: Mikuláš s nádychom "Barumky"

Wednesday, 04. 12. 2019 - 21:58, Radovan Szabosi   

Igor Drotár: Mikuláš s nádychom

Pestré mimosezónne motoristické podujatia doplnila už desiatym ročníkom mikulášska rely v Slušoviciach. Tá sa išla ako zvyčajne v neskorom jesennom období, i keď tentokrát až týždeň pred samotným "Mikulášom". Zaujímavé podmienky a skvelú súťaž si tu užili aj Igor Drotár so spolujazdcom Imrichom Ferenczom na Škode Fabii R5.

Tibor Szabosi;c50q0579.jpg

Dnešný narodeninový oslávenec večne mladý Igor Drotár (4.12.) sa do Slušovíc nesmierne tešil. Jednak je 10. Mikuláš Rally už tradíciou v tomto chladnom období a taktiež patrí rýchlostnými skúškami do regiónu slávnej Barum Rally ("Barumka").

Tibor Szabosi;asf79747-2340.jpg

Posledná novembrová sobota sa začala v priaznivom počasí, i keď na polomokrých cestách po piatkovom daždi. Päť rýchlostných skúšok rozdelil usporiadateľ prakticky do dvoch tratí: okruh okolo dostihovej dráhy a tiež klasická skúška z Lípy do Rakovej. Na konci dňa, a s výberom starých pneumatík, skončili Igor s Miňom v poli 70 štartujúcich na skvelom 7. mieste, ako jediná druhá posádka zo Slovenska.

Tibor Szabosi;asf70976-960.jpg

Igor Drotár: "Slušovice sú špecifické už zlínskym krajom, ktoré je mekkou rely v Českej republike. Barum rely a iné súťaže tu majú silnú podporu, je to populárny šport. Jazdí sa tiež na skúškach, ktoré sú súčasťou Barumky a dáva to súťaži veľký rozmer. Nadšenie fanúšikov aj nesmierne pripravených usporiadateľov je jasne hmatateľné. Jazdí sa vždy v termíne okolo Mikuláša a súťaž je tak skvelým darčekom pre fanúšikov, no aj pre jazdcov, ktorí celú sezónu bojujú o každý jeden bod. Tu nejde až tak o výsledok, teda určite nie na prvom mieste, i keď samozrejme každý sa chce porovnávať... Umocnené to bolo tentokrát aj dobrým počasím, i keď po predošlom daždi boli rôzne úseky klzké, miestami zablatené. Skúška z Barumky je krásna a náročná a každý si ju veľmi užije. Potešilo ma, že sme dôstojne hájili slovenské farby spolu s Melichárekovcami a ja som tiež pekne reprezentoval svoj rodný Prešov. Skončil som siedmy absolútne zo 70-ky prihlásených. Teraz nás čaká Pražský relyšprint s kompletnou jazdeckou špičkou aj z okolitých krajín. Bude to učite krásny boj s časom a zážitok pre nás, aj divákov."

Tibor Szabosi;asf79872-2465.jpg

XXV. TipCars Pražský Rallysprint (7.12.2019) je tradícia, ktorá sa začala písať ešte v roku 1995. Tento ročník pošle posádky zo strahovského servisu na dve krásne relyové trate v Karlickom a Radotínskom údolí južne od metropoly, ktoré sa pôjdu dvakrát po sebe. Záver patrí klasickému okruhu okolo strahovského štadióna.Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri