Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

ETCC - Brno Kvalifikácia

Sunday, 06. 09. 2015 - 06:31, Public relations   

ETCC - Brno Kvalifikácia

Team Homola Motorsport s pilotom Maťom Homolom má za sebou tohtoročnú najúspešnejšiu kvalifikáciu. Získal pole position a to znamená iba jedno, že v prvých zajtrajších pretekoch odštartuje z 1. miesta.

Priebeh kvalifikácie bol úplne ukážkový. Team na čele s Jarom Krajčím vymyslel skvelú kvalifikačnú stratégiu. Maťovi na najrýchlejší čas stačili iba dve úvodné kolá. Hneď v druhom kole 30 minútovej kvalifikácie zajazdil Maťo zatiaľ najrýchlejší čas tohto víkendu (2:11:253s). V ďalšom priebehu Maťo šetril pneumatiky a ako jediný stál v boxoch a vyčkával na odpovede súperov. Napriek tomu, že súperi niekoľko krát vymenili nové pneumatiky a najazdili až 11 kôl, Maťov čas už neprekonali. Tvrdá drina Maťa a chalanov z teamu Homola Motorsport priniesla svoj vytúžený výsledok. Maťo berie za prvé miesto v kvalifikácii 3 body do celkového hodnotenia.

Tibor Szabosi;0y2a0123.jpg

Maťo: „Som strašne spokojný s výsledkom kvalifikácie. Podarilo sa mi ju vyhrať a tak získať pole position. Popravde som takýto skvelý výsledok nečakal, len som v ňom dúfal. Išli sme strategicky iba na jedno kolo a tak troška sme zariskovali. Mali sme pre istotu pripravenú ešte jednu sadu gúm, keby sa náhodou niečo stalo, ale naša pôvodná stratégia vyšla. Toto je môj doterajší najrýchlejší čas čo som tu spravil. Čas je z jednej stránky super, ale je rozdiel vyhrať kvalifikáciu a preteky. To ťažšie nás ešte len čaká. Držte mi palce, budem to zajtra veľmi potrebovať."

Tibor Szabosi;0y2a9995.jpg

V nedeľu ráno sa ide zahrievací tréning o 09:30 a dvoje preteky o 12:00 a 13:10. Eurosport 2 mal priniesť z týchto pretekov priame prenosy, ale tento krát dostal tenis prednosť a prenos na poslednú chvíľu zrušili. A preto ani chvíľu neváhajte a prídite Maťa pozrieť a podporiť osobne do Brna. Bude veľmi potrebovať Vašu podporu.

Michal Petreje;fia-wtcc-slovakiaring-2015-piatok-0477.jpg

Ďakujeme Vám veľmi pekne za doterajšiu podporu, ktorú Maťovi a teamu dávate v akejkoľvek podobe. Veľmi nás to teší, posilňuje nás to a ženie vpred.

reklamni-medialni-patneri-2015-2.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri