Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

Dramatické súboje priniesli Homolovi nakoniec 12. miesto v druhých pretekoch

Monday, 10. 05. 2021 - 15:09, Public relations   

Dramatické súboje priniesli Homolovi nakoniec 12. miesto v druhých pretekoch

Po pokazených prvých pretekoch, do ktorých sa Maťovi, žiaľ, ani nepodarilo odštartovať, prišla záplata na dušu v podobe dokončených druhých pretekov, v ktorých sa Maťo chvíľu dokázal pohybovať aj na 7. mieste, no nakoniec ich dokončil na 12. priečke.

 
Po celovečerných opravách a hľadaní riešení sa nakoniec podarilo dať Maťove auto do poriadku, aby mohol do dnešných, druhých pretekov víkendu, odštartovať. “Mám z toho radosť, Jaro Krajči sa skutočne snažil vymyslieť, ako opraviť riadenie a nakoniec sa to podarilo,” povedal Maťo Homola tesne pred pretekmi. 

1-231.jpg

Do pretekov odštartoval z 12. miesta a po výbornom štarte sa ešte v prvom kole prepracoval na 8. priečku. Preteky však hneď spomalil na jedno kolo safety car a po reštarte sa Maťo pustil do ďalšieho boja o pozície. Auto už fungovalo bezproblémovo, no vďaka stále veľmi nepriaznivo nastavenému BoP nedosahoval Maťo na rovinkách rýchlosti ako jeho protivníci. 

2-196.jpg

“Je to hrozne frustrujúce, snažím sa, v technických pasážach utečiem, no na rovinke ma niektoré autá predbiehali, akoby som parkoval,”okomentoval Maťo. Rozdiel v rýchlostiach je skutočne markatný, veď len v prvom sektore (2 zákruty) Maťo strácal kolo za kolom zhruba 0,8 s.

5-80.jpg

“Pevne verím, že sa niečo zmení – takto to na rýchlych okruhoch skutočne nepôjde,” hovorí mladý jazdec a dodáva: “Treba povedať, že som si fakt perfektne zajazdil. S viacerými jazdcami sme si dali pár dobrých súbojov, no nedokázal som dlho vzdorovať.”

3-146.jpg

Maťo prišiel o svoje ťažko vybojované priečky v posledných kolách pretekov. Cieľovú pásku preťal na záver na 12. mieste.
 
Ďalšie preteky TCR Europe 2021 sú na programe posledný májový víkend, na okruhu Paul Ricard vo Francúzsku.

4-118.jpg

Kalendár TCR Europe 2021:

  • 07. - 09. máj SLOVAKIA RING (Slovensko)
  • 28. - 30. máj LE CASTELET (Francúzsko)
  • 18. - 20. jún ZANDVOORT (Holandsko)
  • 29. - 31. júl SPA-FRANCORCHAMPS (Belgicko)
  • 03. - 05. september NURBURGRING (Nemecko)
  • 24. - 26. september MONZA (Taliansko)
  • 08. - 10. október BARCELONA (Španielsko)

 

6-53.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri