Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  MRC

Dobšinská zima s novou tvárou, alebo čo to vlastne je Regionálny Rally Pohár

Thursday, 11. 01. 2018 - 18:49, Public relations   

Dobšinská zima s novou tvárou, alebo čo to vlastne je Regionálny Rally Pohár

Dobšinská zima 2018, ako už všetci veľmi dobre vieme, v tomto roku odštartuje svoju novú históriu. Spoločne so šestnástym ročníkom sa zapojí do seriálu Regionálny Rally Pohár.

 

Tibor Szabosi;c30i5843-1.jpg

Tento seriál podporovaný Slovenskou asociáciou motoristického športu má už za sebou dve úspešne zvládnuté sezóny. Počas nich sa podarilo aktivizovať nových organizátorov, ale aj pritiahnuť do seriálu mnohé súťažné posádky.

Tibor Szabosi;c30i7048-2.jpg

Zároveň sa v priebehu dvoch rokov jemne doladili predpisy vytvárané Rally komisiou SAMŠ tak, aby sa do seriálu zapájalo stále viac a viac súťažiacich. Keďže Dobšinská zima 2018 bude v tohtoročnej sezóne prvým podujatím seriálu RRP, ale aj MRC, poďme si spoločne povedať, čo vlastne posádky musia splniť, aby v rámci Dobšinskej zimy 2018 mohli štartovať.

Tibor Szabosi;c30i7990-2.jpg

Mnohí zo súťažiacich, ktorí až doposiaľ absolvovali iba amatérske rally podujatia totiž pri názve Regionálny Rally Pohár presne nevedia do čoho vlastne idú. V tomto prípade všetkých ubezpečujeme, že sa ničoho netreba báť. Stačí, aby súťažná posádka mala vek minimálne 18 rokov, vlastnila vodičské oprávnenie skupiny B a vozidlo spĺňalo aspoň minimálne požiadavky na bezpečnosť, čiže bolo opatrené bezpečnostnou klietkou, malo športové sedadlá, či viacbodové bezpečnostné pásy. Všetky podrobnosti o výbave vozidla sa pritom súťažiaci dozvie na web stránke organizátora http://zima.dobsinskykopec.com/wp-content/uploads/2018/01/rrp_2018.pdf v bode 4.2.

Tibor Szabosi;c30i5885.jpg

Samozrejme prvou úlohou je vyplniť prihlášku na podujatie. Tú nájdu na všetkým dobre známej web stránke http://www.sams-asn.sk/prihlaska3.php. V rámci vypisovania prihlášky je nutné, a to aj v prípade ak súťažiaci chcú bodovať v rámci MRC, aby hneď v jej úvode zaškrtli aj políčko RRP. Samozrejmosťou je aj určenie triedy, v ktorej je zaradené ich súťažné vozidlo. Túto informáciu, ak nie sú si istí, si súťažiaci majú možnosť preveriť na stránke organizátora http://zima.dobsinskykopec.com/wp-content/uploads/2018/01/rrp_2018.pdf v bode 4.2.1.

Tibor Szabosi;asf-0466.jpg

Čo sa týka jazdeckej licencie, podujatia sa môžu zúčastniť všetci držitelia jazdeckej licencie SAMŠ. V prípadne, ak jazdec licenciu nevlastní, je možné v rámci jednotlivých súťaží RRP, vydať priamo na podujatí aj takzvanú „dennú licenciu" (podrobnosti o možnosti ako získať „dennú licenciu" sa rovnako jazdci môžu dozvedieť zo spomínanej stránky organizátora, http://zima.dobsinskykopec.com/wp-content/uploads/2018/01/rrp_2018.pdf v bode 4.1.).

Tibor Szabosi;c30i7628-2.jpg

V prípade, ak jazdec má záujem bodovať v rámci seriálu RRP je potrebné, aby sa do spomínaného seriálu registroval. Registrácia je rovnako jednoduchá, pričom registračný formulár je zverejnený na web stránke http://www.sams-asn.sk/index.php?mm=3&rok=2017&g1=15. Vyplnený formulár stačí následne zaslať na mail: rk@rallye.sk. Právo bodovať do seriálu RRP majú všetci jazdci, okrem tých, ktorí v priebehu sezóny získajú národnú, alebo medzinárodnú licenciu. Získané body im však ostávajú, pričom účasť na ďalších podujatiach majú rovnako povolenú. V prípade, ak jazdec v priebehu sezóny získa licenciu RRP, bodovanie do seriálu mu začína plynúť od prvého podujatia, na ktorom bude štartovať už s licenciou. Okrem spomínaných jazdcov sa jednotlivých súťaží zaradených do RRP môžu zúčastniť, bez zisku bodov do seriálu RRP aj jazdci, ktorí nie sú občanmi Slovenska a nie sú držiteľmi žiadnej licencie jazdca vydanej inou ASN, pričom na danej súťaži majú možnosť požiadať o „dennú licenciu".

Tibor Szabosi;c30i7108-4.jpg

Ako ste mali práve možnosť sa dočítať, zapojiť sa do seriálu Regionálny Rally Pohár vôbec nie je problematické, ani nezvládnuteľné. Ešte stále si hovoríte čo tým získate? Odpoveď je opäť veľmi jednoduchá. Máte možnosť vyskúšať si na vlastnej koži rally súťaž, ktorá sa v mnohom približuje slovenskému šampionátu, síce v malom, ale zo stránky bezpečnosti na rovnakej úrovni. Navyše sa máte možnosť postupne naučiť, čo všetko od vás bude organizátor požadovať v prípade, ak sa vám náhodou podarí naplniť váš pretekársky rozpočet a vy budete chcieť poskočiť opäť o krôčik vyššie, či dokonca zaradiť sa priamo do rally šampionátu. A to sú skúsenosti na nezaplatenie, skúsenosti, ktoré nikde inde nezískate. Navyše budete mať možnosť svoje sily porovnať aj so súpermi jazdiacimi zúčastňujúcimi sa pravidelne slovenského rally šampionátu, ktorí súťaže zaradené do RRP využívajú často v rámci testovania.

Tibor Szabosi;c30i8302-5.jpg

Neváhajte preto a prihláste sa na Dobšinskú zimu 2018, ktorá odštartuje dňa 3.februára 2018.

Tibor Szabosi;c30i6362-2.jpg

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri