Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Dobšiná upravila časový harmonogram súťaže

Thursday, 14. 09. 2023 - 11:24, Public relations   

Dobšiná upravila časový harmonogram súťaže

Už cez víkend odštartuje 2. Rallye Dobšiná 2023, ktorá je zaradená do kompletných slovenských šampionátov vrátane pohárových súťaží. V minulých dňoch boli vydané vykonávacie ustanovenia číslo 1, ktoré oproti základnému dokumentu rally v podobe osobitných ustanovení pozmenili program rally a časový harmonogram súťaže.

Tibor Szabosi;20220930-153904.jpg

Súťaž sa pôjde v okolí starého baníckeho mesta v termíne 15. - 16. septembra. Do rally sa prihlásilo kvalitné a početné štartové pole, ktoré má celkom 76 posádok z 5 štátov. Slávnostný štart sa uskutoční v piatok večer od 18. hodiny pred budovou Mestského úradu v Dobšinej. Samotná rally prebehne počas sobotného dňa.

Tibor Szabosi;asr64909-8.jpg

Súťažiaci v rámci Medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky v rally (MMSR), Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally (MSR), slovenského šampionátu historických automobilov (MSR HA) a Rally legiend (RL) absolvujú trať v celkovej dĺžke 311,65 km, ktorá obsahuje celkom 9 rýchlostných skúšok v súhrnnej dĺžke 68,85 km na štyroch úsekoch s názvami Poloma, Sykavka, Mlynky a Hnilec. Všetky rýchlostné skúšky s výnimkou úseku Poloma (tri prejazdy) pôjde štartové pole dvakrát. Fanúšikovia uvidia závodné vozidlá celkom trikrát v servisnej zóne, kde budú mať mechanici vždy tridsať minút na opravy súťažných špeciálov. Prvé vozidlo odštartuje do rally výjazdom zo servisnej zóny o 8. hodine, cieľ rally a rozdelenie cien je stanovený na 18. hodinu pred Mestským úradom v Dobšinej.

Tibor Szabosi;asf79936-5.jpg

V malebnej Dobšinej sa rozdelia body aj do pohárového hodnotenia. V rámci klasifikácie Slovenský Rally Pohár (SRP) celkom 24 súťažiacich vrátane jednej posádky v rámci Rallyškoly čaká celková trať v dĺžke 193,40 km a 5 meraných úsekov v dĺžke 33,40 km. Poháristi absolvujú v popoludňajšej sekcii tri prejazdy na úseku Mlynky a dvakrát Hnilec. Prvé auto sa objaví na trati o 13.37 hodín, v cieli rally na námestí v Dobšinej potom o 19. hodine.

Tibor Szabosi;asr65863-8.jpg

Prvé vozidlo súťažného poľa v klasifikácii Regionálnej Rally Pohár/Motoršport Rally Cup (RRP/MRC) štartuje výjazdom zo servisnej zóny o 15.51 hod. V itinerári nájdeme trať v dĺžke 131,30 km a 4 rýchlostné skúšky na úsekoch Mlynky a Hnilec v súhrnnej dĺžke 28,60 km. Prvé vozidlo dorazí do cieľa o 19.30 hod.

Tibor Szabosi;asr64660-7.jpg

Dodajme, že riaditeľstvo súťaže vrátane tlačového strediska bude podobne ako v minulom roku umiestnené v priestoroch Mestského úradu Dobšiná. Fanúšikovia rally sa môžu tešiť v okolí Gemeru na popredných jazdcov slovenského šampionátu ako sú Jaroslav Melichárek, Vlastimil Majerčák, Martin Koči, Jozef Béreš jr., Tomáš Kukučka alebo Jaroslav Orsák z Českej republiky. Ten predstaví na slovenských tratiach v ostrej premiére vozidlo Škoda Fabia RS Rally2.

Tibor Szabosi;asf79613-2.jpg

Ďalší spravodajský servis v rámci 2. Rallye Dobšiná 2023 prinesieme v nasledujúcich tlačových správach. Uverejnené budú postupne na oficiálnej webovej stránke https://dobsina.rallyetatry.sk, na facebookovom a instagramovom profile.

Roman ORDELT
tlačový tajomník 2. Rallye Dobšiná 2023

Tibor Szabosi;asr69453-9.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri