Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Cenné oždianske skúsenosti Braňa Mička

Tuesday, 12. 06. 2018 - 07:20, Ľuboš Kašický   

Cenné oždianske skúsenosti Braňa Mička

Oždianske serpentíny boli len štvrtým závodným víkendom tímu Lama Racing a objavu sezóny, Branislava Mička. Po vydarenom štarte na Jahodnej si Braňo začal viac veriť a pozitívne naladený sa rýchlo učil aj tak náročnú trať, aká na pretekárov čakala v Ožďanoch. „Najviac som sa bál, aby nepršalo," priznával Dubničan, ktorý na daždi ešte nejazdil. Jeho obavy z počasia sa však nepotvrdili.

Tibor Szabosi;c50q2087-1.jpg

„V Ožďanoch som nikdy predtým nebol, no z počutia som vedel, že to bude náročný víkend. Z počiatku som mal veľkú trému a rešpekt," sympaticky netají Braňo. „Chvíľu mi trvalo, kým som sa s traťou dokázal zžiť. Robil som chyby a trať mi nič neodpustila. Hneď v prvej sobotňajšej tréningovej jazde som ťukol retardér, no aj s týmto ťukancom to nebol až taký zlý čas. To ma trochu upokojilo. V druhej tréningovej jazde som sa odvážil viac, no šmykol som sa. Trafil som zvodidlá a „jemne vylepšil" aerodynamiku auta. Nič zásadné, no ďalšia cenná skúsenosť. V sobotňajších súťažných jazdách som napokon dokázal stlačiť čas tesne pod 1:40, no v súčte oboch jázd to stačilo len na piate miesto v triede."

Tibor Szabosi;c50q2077-1.jpg

Nedeľa bola oveľa optimistickejšia, hoci dlhé čakanie na úvodnú tréningovú jazdu (pozn. odstraňovanie dôsledkov nehody iného auta) nebolo najideálnejším úvodom. V druhom meranom tréningu však Braňo Mičko všetkých milo prekvapil, keď dokázal zastaviť stopky na hodnote 1:38,874s! „Bolo to nesmierne povzbudzujúce. Bola to hodnota odrážajúca, kde sa asi môžeme pohybovať. V nádeji sme potom na popoludňajšie súťažné jazdy obuli novšie pneumatiky, ale na týchto som už nedokázal čas stlačiť pod 1:40. Obe jazdy boli tesne nad a v konečnom súčte druhého súťažného dňa sme nakoniec o smutnú desatinu sekundy prehrali súboj o tretiu priečku v triede."

Tibor Szabosi;c50q7901.jpg

Víkend v Ožďanoch teda nebol tak úspešný ako na Jahodnej, no 34-ročný Dubničan si znova odváža veľmi cenné skúsenosti. „Každou jazdou som sa naučil niečo nové. Už oveľa lepšie cítim auto a začínam mu rozumieť. Serpentíny v Ožďanoch mi ukázali, čo dokáže urobiť premotivovanosť. Naučil som sa, že netreba tlačiť na pílu a myslieť len na dosiahnutý čas. Pochopil som, že ma to dostáva pod tlak a takto to nefunguje. Myslím si, že toto bola moja najcennejšia oždianska skúsenosť," bilancuje uplynulý závodný víkend Braňo Mičko. „Je úžasné, že mám za sebou takých ľudí, akých mám. Veľká vďaka všetkým priateľom, partnerom a fanúšikom za podporu, no a samozrejme musím pochváliť chlapcov zo Srnka Motorsport, ktorí mi zasa pripravili fantastické auto."

Tibor Szabosi;c50q0147-1.jpg

Ožďany boli teda štvrtým závodným víkendom nielen pre Braňa Mička, ale aj pre tohtoročnú sezónu Majstrovstiev Slovenska automobilov do vrchu, ktorá pokračuje najbližšie piatym podnikom na Pezinskej babe 7. - 8.júla 2018.

lama-racing-1.jpg

Pozrite si aj galériuDiskusia k článku