Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Čambovi a Strong Racing Teamu chýbal iba krôčik ku zisku majstrovského titulu

Wednesday, 13. 09. 2023 - 14:24, Miroslav Majláth   

Čambovi a Strong Racing Teamu chýbal iba krôčik ku zisku majstrovského titulu

Tohtoročné súboje v skupine 5 a hlavne v triede 5a boli počas celej sezóny veľmi tesné. Až tak, že sa o slovenskom majstrovi rozhodovalo v rámci posledného kola.

 

Tibor Szabosi;asf-0525-8.jpg

Posledné dvojkolo seriálov Dynamax Medzinárodné a národné Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2023 odštartovalo na Ostrej lúke pri Zvolene. Tu mal Bohumír Čambálik, aj keď malú, ale predsa len ešte možnosť zabojovať o majstrovský titul v skupine 5, ale aj triede 5a.

Tibor Szabosi;asf-0527-6.jpg

V sobotu po spočítaní dosiahnutých časov z dvojice súťažných jázd bolo jasné, že skupinu 5, ako aj triedu 5a vyhral Bohumír Čambálik. Šanca na zisk majstrovského titulu sa neuveriteľne priblížila.

Tibor Szabosi;asf-0119-8.jpg

„Som neskutočne šťastný, že sa mi podarilo vyhrať. Je síce pravda, že môjmu celosezónnemu rivalovi Stanovi Krivákovi šmýkala spojka, ale ja som dal do toho všetko a víťazstvo som si určite zaslúžil. Je jasné, že ak Stano dá dokopy auto, zajtra to bude veľmi ťažké. Ideálne pre mňa by bolo keby zapršalo, ale podľa predpovede počasia sa tak asi nestane. Šanca tu je a ja sa pokúsim ju využiť,“ povedal po sobotňajších pretekoch šťastný Bohumír Čambálik.

Tibor Szabosi;asf-4927-7.jpg

V nedeľu, ako Čambo predpokladal zase svietilo nad Ostrou lúkou slnko a vládlo neskutočne teplé počasie. Po prvej súťažnej jazde figuroval bratislavský jazdec Strong Racing Teamu na druhom mieste s dvoj sekundovou stratou na svojho súpera. Rozhodnúť mala druhá jazda. V nej obaja súperi svoje časy o trochu pohoršili, čo pre Bohumíra Čambálika znamenalo, že v skupine 5 mu v cieli nedeľných pretekov patrilo nakoniec tretie miesto a v triede 5a bral pohár za druhé miesto.

Tibor Szabosi;asf75995-4.jpg

„Vyzeralo to nádejne, ale nevyšlo to. Nevadí, tá šanca bola aj tak veľmi malá, keďže ja by som musel vyhrať a Stano by nesmel dôjsť, alebo by musel dojazdiť až na štvrtom mieste. Nevyšlo to, ale nevadí. Boli to pekné preteky, počas celej sezóny sme zvádzali pekné súboje. Som vicemajstrom v skupine 5 medzinárodne a národne v triede 5a. Som spokojný a verím, že spokojní budú aj partneri Strong Racing Teamu, ktorým patrí veľká vďaka. Tá samozrejme patrí aj mechanikom a celej mojej rodine. Vidíme sa na štarte budúcoročnej sezóny,“ doplnil Čambo po pretekoch v nedeľu.

Tibor Szabosi;asf-6219-6.jpg

Sezóna slovenských kopcových majstrovstiev je za nami. V priebehu posledných mesiacov v roku však ešte odštartuje viacero podujatí v iných disciplínach automobilového športu. Do nich sa však už Strong Racing Team z veľkou pravdepodobnosťou nezapojí. Ak áno, určite vás o tom budeme informovať.

Tibor Szabosi;asf-4775-10.jpg

Strong Racing Team

Miro Majláth

 Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri