Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

Aries Racing má za sebou ďalšie úspešné preteky

Wednesday, 17. 05. 2023 - 19:57, Miroslav Majláth   

Aries Racing má za sebou ďalšie úspešné preteky

Slovenský Aries Racing sa zúčastnil s Rudom Beňom ďalších pretekov. V tomto prípade to bolo tretie kolo tohtoročného HistoCupu na okruhu v Brne.

 

Aries Racing Team

Bláznivé, upršané počasie, rovnako ako na Hungaroringu, sprevádzalo aj preteky na Masarykovom okruhu v Brne. A to bolo iba dobre, jazdci si totiž mali možnosť vyskúšať rozdielne povrchy trate, ale aj rôzne nastavenia podvozku. V prípade Aries Racing Teamu, ktorý v rámci Brnenských pretekov reprezentoval Rudolf Beňo s vozidlom Mazde MX5 Cup, vyšli preteky na výbornú.

Aries Racing Team

Víkend odštartoval už v piatok, keď boli v pláne tréningové jazdy, pričom trať okruhu bola suchá. V sobotu sa konala najskôr kvalifikácia, kde už trať bola po daždi vyjazdená od iných vozidiel, no nebola zase dostatočne mokrá, aby mohli jazdci použiť mokré pneumatiky a tak kvalifikáciu nastúpili s pneumatikami slick. V prípade samotných pretekov už trať bola úplne suchá, žiaľ tu nastal malý technický problém s Rudovým autom, keď na Mazde nešlo vypnúť systém ESP. To spôsobovalo v niektorých momentoch zdržanie oproti konkurencii. Napriek tomu Rudo vybojoval druhé miesto vo svojej triede Touring Car Open.

Aries Racing Team

V nedeľu preteky pokračovali v rovnako slede ako v sobotu, čiže najskôr kvalifikácia a následne samotné preteky. V nedeľu však už brnenský okruh zalial dážď a tak Rudo štartoval na mokrých pneumatikách. A práve tento povrch zdá sa, Rudovi dokonale sadol, keď vybojoval prvenstvo v triede, ale aj ôsme miesto v celkovom poradí, pričom na trati naháňal aj vozidlá s podstate silnejšími motormi.

Aries Racing Team

„Bolo to super, v rámci jedného víkendu som si mohol vyskúšať jazdu od suchého, cez vlhký až po úplne mokrý povrch. Som rád, že sme do Brna išli, zase mi to dalo množstvo nových skúseností,“ zhodnotil po pretekoch Rudo Beňo.

Aries Racing Team

Šéf Aries Racing Teamu, Pavol Cireň bol rovnako spokojný: „Vyskúšali sme množstvo nových nastavení podvozku, pričom Rudo už presne vie presne pomenovať, čo potrebuje doladiť, čo funguje a čo nie. Som nadmieru spokojný, pracuje sa s ním super a neustále sa zlepšuje. Samozrejme poďakovať musíme aj partnerom, bez ich pomoci by sme nerástli.“

Aries Racing Team

Ďalšie preteky absolvuje Aries Racing Team počas druhého júnového víkendu na podujatí OMV Maxxmotion Super víkendu pretekov 2023 na Slovakia Ringu.

Miro Majláth  

 Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri