Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

ARC Bratislava mal v Spa obrovskú smolu

Tuesday, 04. 05. 2021 - 12:15, Public relations   

ARC Bratislava mal v Spa obrovskú smolu

Prvé preteky Majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov automobilov FIA WEC TOTAL 6h Spa sa pre slovenský tím ARC Bratislava skončili skôr, ako sa vôbec stihli začať.

5-78.jpg

Pri jazde na štartový rošt hlásil Miro Konôpka z kokpitu Ligieru JS P217 Gibson zápach benzínu a zamieril do boxov. Mechanici objavili silný únik paliva do priestoru určeného pre jazdca. Napriek snahe nebolo možné poruchu promptne odstrániť a tak sa tím rozhodol z bezpečnostných dôvodov do pretekov neodštartovať. Anglickí jazdci Darren Burke a Thomas Jackson, ktorí mali v belgickej šesťhodinovke Mira Konôpku striedať, sa tak ani nedostali do pretekárskych overalov.

2-193.jpg

“Toto je tá tienistá stránka motoršportu. Týždeň sme tu, testujeme, pohybovali sme sa medzi 13. až 17. miestom 37-členného štartového poľa, pripravujeme sa na náročné preteky a po ceste na štartový rošt nám začne unikať palivo do kokpitu,” skonštatoval smutný Miro Konôpka. “Beriem to tak, ako to je - a viac k tomu neviem povedať.”

1-228.jpg

Druhé kolo FIA WEC 2021 je na pláne v polovici júna na portugalskom okruhu Algarve.

4-115.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri