Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Slalom

XIQIO Racing Team s Tomášom Struckelom po roku opäť víťazne v Cesticiach

Wednesday, 19. 05. 2021 - 18:13, Miroslav Majláth   

XIQIO Racing Team s Tomášom Struckelom po roku opäť víťazne v Cesticiach

Pred necelým rokom sa košický XIQIO Racing Team tešil z víťazstva Tomáša Struckela na slalome v Cesticiach. V tomto roku sa situácia zopakovala a Tomáš sa opäť tešil z absolútneho víťazstva.

 

XIQIO Racing Team

Oproti minulému roku však v XIQIO Racing Teame nastala drobná zmena. „Ostré“ Subaru Impreza WRX STi, familiárne nazývané Zuzanka, nahradilo civilné, s ktorým ako chlapci z XIQIO Racingu hovoria, chodia iba na kávu. Dôvod bol jednoduchý, Zuzanka ešte nie je úplne fit po havárii na novembrovej Auto Show Slovakia Ring. Druhou zmenou bol fakt, že so Subaru Impreza STi štartovali hneď dvaja jazdci, Tomáš Struckel a Kevin Varša, striedajúci sa ako dabléri.

XIQIO Racing Team

Po troch súťažných jazdách, z ktorých sa do konečných výsledkov započítavali dve najrýchlejšie jazdy, patrilo nakoniec absolútne víťazstvo nielen v Profituning Cupe, ale aj Majstrovstvách Slovenska v automobilovom slalome Tomášovi Struckelovi.

XIQIO Racing Team

„Bol to zase nádherný súboj s Marekom Pazderákom, pričom nakoniec sa mi podarilo vyhrať o 0,321 sekundy, čo je naozaj veľmi malý rozdiel. V podstate rozhodla druhá jazda, ktorá sa mi naozaj vydarila. Ale som naozaj rád, že sa mi to podarilo, predsa len toto Subaru s ktorým som zvíťazil nie je ostré auto. Moja vďaka patrí Mariánovi Mičákovi, za podporu a zapožičanie civilného Subaru. Som rád, že som mu mohol priniesť víťazný pohár,“ zhodnotil Tomáš Struckel.

XIQIO Racing Team

Ako sme už spomínali Tomáš sa za volantom Subaru striedal s Kevinom Varšom. Ten už síce v minulosti automobilový slalom absolvoval, v tomto prípade to však bolo prvýkrát za volantom Subaru. Výsledkom bolo dvanáste miesto absolútneho poradia v rámci slovenského slalomového šampionátu.

XIQIO Racing Team

„Bolo to úžasné. V minulosti som už slalom jazdil, ale teraz to bola fakt bomba. Veľmi pekne ďakujem Mariánovi a XIQIO Teamu za túto novú skúsenosť,“ doplnil Kevin Varša.

XIQIO Racing Team

S výsledkami svojich zverencov bol nadmieru spokojný aj už spomínaný šéf XIQIO Racing Teamu, Marián Mičák: „Bodaj by som nebol spokojný. Tomáš dokázal, že minuloročné dobré výsledky v slalome neboli náhodné, Kevin si zase vyskúšal podstatne silnejšiu techniku a rovnako sa medzi štartujúcimi nestratil. V štartovom poli sme mali aj ďalších dvoch našich jazdcov, pričom Andreas Cordova je iba 15 ročný chlapec, ktorý doteraz jazdil motokáry. Teraz sa predstavil s Fiatom Siecento prvýkrát a dabléra mu robil ďalší z našich mechanikov Dominik Kiss. Andreasovi patrilo v triede 1 ôsme miesto a Dominikovi deviate, pričom táto dvojica bojovala v rámci seriálu Profituning Cup. Som rád, že chalani vedia zabojovať nielen ako mechanici, ale aj ako jazdci, za čo im patrí moja vďaka.“

XIQIO Racing Team

XIQIO Racing Team budeme mať možnosť sledovať priamo v akcii už o dva týždne na Rallye Tatry. Tu sa však Tomáš, Kevin a Dominik predstavia v úlohe mechanikov Igora Drotára a Škody Fabia R5.

Miro Majláth   Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri