Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Offroad

Víťazstvo Juraja Vagu na FIM World Cup Baja Espaňa Aragón 2023

Monday, 24. 07. 2023 - 17:20, Miroslav Majláth   

Víťazstvo Juraja Vagu na FIM World Cup Baja Espaňa Aragón 2023

Juraj Varga ovládol v rámci Baja Espaňa Aragón 2023 seriál FIM World Cup v kategórii Quad. Konečne tak prelomil španielsku smolu, ktorá sa ho držala dlhé tri roky.

 

Varga Motorsport Team

Ako sme už pred štartom Baja Espaňa Aragón 2023 písali, táto súťaž sa pre Slováka Juraja Vargu zdala akoby zakliata. Na tejto súťaži Juraj štartovla prvýkrát v roku 2018. V nasledujúcich rokoch ešte dvakrát, pričom vždy ho z hry vyradila porucha štvorkolky. V minulom roku to bolo iba deväť kilometrov od cieľa. Aj preto v tomto roku Juraj neponechal nič na náhodu a už pred štartom si v Španielsku doprial poriadnu nádielku kilometrov v rámci testu. A oplatilo sa. Dnes si vezie z Baja Espaňa Aragón 2023 víťazstvo a plný počet bodov v rámci seriálu FIM World Cup v kategórii Quad.

Varga Motorsport Team

„Som naozaj veľmi šťastný, že sa mi podarilo v prvom rade dôjsť do cieľa a prelomiť tú spomínanú smolu. Po prvom dni, v ktorom sme sa docela slušne rozbehli sme figurovali medzi špičkou a dúfali sme, že konečne bude reálne aj pódium. Pred poslednou etapou sme mali na vedúceho jazdcastratu štyri minúty. Už to bolo super a veľmi ma to nakoplo v boji o pódiové umiestnenie. V tankovačke sme zistili, že sa mi podarilo stiahnuť stratu na prvého o tri a pol minúty. Po tejto informácii som do toho dal úplné maximum a išiel som hop, alebo trop. A podarilo sa. V mojom prípade, ako sme už hovorili, je to prvý Aragón dojazdený až do vytúženého cieľa. No a navyše víťazstvo. V minulosti to bola moja prvá súťaž v rally na ktorej som štartoval, takže to má aj z tohto pohľadu pre mňa a tím takú inú príchuť.

Varga Motorsport Team

Čo sa týka samotných tratí, tie prvé boli fajn, navyše sme štartovali prví, čo bolo super. Ale tá posledná bola až nenormálne rozbitá. Túto etapu totiž išli pred nami už dvakrát autá aj kamióny, ktoré ju doslova rozorali. Bolo tam povyťahovaných strašne veľa obrovských kameňov a napriek maximálnemu nasadeniu som musel neustále dávať pozor aj na toto. Bolo to naozaj veľmi nebezpečné. Moje úsilie mohlo skončiť doslova na hociktorom mieste. Všetko dopadlo dobre, doslova geniálne.

Varga Motorsport Team

Moja vďaka patrí všetkým partnerom, celému tímu, rodine a samozrejme mechanikom Renému Šilákovi, Rolandovi Benďákovi a Enrikovi Péterovi,“ zhodnotil v cieli Baja Espaňa Aragón 2023 Juraj Varga.

Varga Motorsport Team

Juraj Varga si španielskym víťazstvom urobil poriadnu radosť, ale aj ho tento výsledok nabudil do ďalších súbojov. Kde to bude, to vám prezradíme neskôr.

Varga Motorsport Team

Varga Motorsport Team

Varga Motorsport Team

Varga Motorsport Team

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri