Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  WRC

V Portugalsku štartuje aj nová ŠKODA FABIA R5 evo

Friday, 31. 05. 2019 - 11:11, Ľuboš Kašický   

V Portugalsku štartuje aj nová ŠKODA FABIA R5 evo

Novú ŠKODU FABIA R5 evo čaká ostrá premiéra v MS rely na portugalskej súťaži. Za tím ŠKODA MOTORSPORT nastúpia Kopecký aj Rovanpera. Kto sa bude radovať viac?


V Portugalsku dnes štartuje siedmy podnik Majstrovstiev sveta v rely. Nás bude asi najviac zaujímať, že továrenský tím ŠKODA MOTORSPORT sa rozhodol premiérovo nasadiť hneď dve posádky s čerstvo homologovaným vozidlom ŠKODA FABIA R5 evo. Na štarte sa tak proti sebe postavia úradujúci majstri sveta Jan Kopecký s Pavlom Dreslerom a nádejná posádka Kalle Rovanpera s Jonnom Halttunenom.

lowsp-9350.jpg

Podobne, ako dosiaľ najúspešnejší športový model značky, ŠKODA FABIA R5, v roku 2015, aj evolúcia úspešného auta mala najprv svoju domácu premiéru na Rallye Českú Krumlov. Kopecký s Dreslerom znova jednoznačne porazili konkurenciu a nastúpili novú víťaznú sériu. Teraz sa však česká posádka prvýkrát v novej sezóne vracia do seriálu MS rely a je veľmi motivovaná. Čo napokon potvrdil aj šéf tímu ŠKODA MOTORSPORT, Michal Hrabánek. „Jsme rádi, že náš nově homologovaný vůz ŠKODA FABIA R5 evo byl spolehlivý a rychlý již při své premiéře minulý týden, kdy s ním Jan a Pavel bezproblémově vyhráli třetí kolo mistrovství České republiky, Rallye Český Krumlov. Po náročném testovacím programu se již nemůžeme dočkat, až zdokonalený vůz ŠKODA FABIA R5 evo uvidíme soutěžit v mistrovství světa.“

ap-kalle04.jpg

V Portugalsku uvidíme prvýkrát v novej sezóne aj priamy súboj starej a novej generácie posádok. Mladý Rovanpera vyhral v kategórii WRC2 PRO na poslednom podniku MS v Čile a je odhodlaný nadviazať na svoje víťazstvo. „Náš štart do tohtoročnej sezóny nebol najideálnejší a tak pre nás víťazstvo v Čile veľa znamená. Chceme na to nadviazať. Po víťazstve Jána na asfalte v Krumlove chcem ukázať potenciál nového auta ŠKODA FABIA R5 evo aj na šotoline v Portugalsku,“ vraví Kalle Rovanpera.

skoda2-jan.jpg

Súťaž v Portugalsku, ktorá sa jazdí od roku 1967 a ktorá bola tiež jednou zo súťaží premiérovej sezóny MS v rely v roku 1973, štartuje v piatok prvou etapou v regióne Arganil. Itinerár obsahuje šesť meraných úsekov a jednu mestskú šou v Lausade (spolu 94,k km). Najväčšia porcia kilometrov čaká na posádky v sobotu. Pripravený 165 ostrých kilometrov je rozdelených do osem meraných úsekov a na náročnom kamenistom povrchu bude veľkú úlohu zohrávať správna voľba pneumatík a šťastie nedostať defekt. V nedeľu uzatvára siedmy podnik šampionátu etapa s piatimi rýchlostnými skúškami vrátane slávneho skoku Fafe (spolu 51,77 km v 3.etape). Dokopy súťaž meria 1433 kilometrov a 311,5 z nich bude meraných.

Priebeh súťaže sledujte s nami tu a program si pozrite zasa na portugalskej strínke.Diskusia k článku