Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  MRC

Tretim podnikom MRC bude Rally Bzenov

Tuesday, 17. 05. 2022 - 08:59, Radovan Szabosi   

Tretim podnikom MRC bude Rally Bzenov

Tri sekcie a cez štyridsať atraktívnych meraných kilometrov pripravujú pre súťažiacich v metropole Šariša. To všetko už začiatkom júna.

Fanúšikovia motoristického športu dobre vedia, že Prešov je jednou z tradičných bášt automobilových súťaží na Slovensku. Od roku 1976, kedy sa konal prvý ročník Rally Prešova, sa počet majstrovských súťaží v metropole Šariša vyšplhal na 25. ročníkov. Naposledy sa v Prešove jazdili Majstrovstvá Slovenska automobilových súťaží v sezóne 2019. Vývoj však napreduje dopredu rýchlym tempom a v Prešove sa rodí nová silná skupina nadšencov automobilové športu, ktorí s veľkým srdcom a odhodlaním chcú nadviazať na dlhoročné tradície. O rozumnom prístupe „bez veľkých očí“ svedčí aj skutočnosť, že najskôr chcú získať skúsenosti s organizovaním menších podnikov. Prvým takýmto podnikom bude GART RALLY BZENOV 2022.

Bohuslav Štrauch;dsc-1373-4.jpg

Súťaž, ktorá sa premiérovo uskutoční v malej obci neďaleko Prešova, je zaradená do seriálu Motorsport Rally Cup (MRC) 2022, ako druhé podujatie sezóny (súčasťou bude aj Voľný pohár). Termín podujatia je naplánovaný na prvý júnový víkend (3. - 4. júna 2022), teda iba týždeň po majstrovskej súťaži pod Tatrami. Pre súťažné posádky pripravili usporiadatelia štrnásťkilometrový úsek, ktorý sa pôjde v troch sekciách. Celkovo bude mať súťaž 42 meraných kilometrov, plus tridsať prejazdových kilometrov (spolu 72 km).

Bohuslav Štrauch;dsc-2238-1.jpg

Centrom súťaže bude obec Bzenov, ležiaca približne desať kilometrov juhozápadne od krajského mesta, v Sedlickej brázde Šarišskej vrchoviny. Riaditeľstvo súťaže, respektíve administratívne centrum, bude situované do Obecného úradu Bzenov, pred ktorým bude umiestnená štartová rampa (48.9482378N, 21.1666428E). Servisné centrum bude situované do neďalekého priemyselného areálu (48.9513381N, 21.1680242E).

Bohuslav Štrauch;dsc-1973.jpg

Slávnostný štart súťaže sa uskutoční v piatok 3. júna 2022 podvečer o 19.00 hod., pričom samotný ostrý štart súťaže je definovaný na sobotu 4. júna o 8.30 hod. Predpokladaný cieľ GART RALLY BZENOV 2022 je o 15.30 hod. Následne prebehne vyhlasovanie víťazov (cca 30 minút po zverejnení záverečnej klasifikácie).

Bohuslav Štrauch;dsc-2498-2.jpg

Prihlasovanie do súťaže bolo spustené a odporúčame postupovať nasledovne: Súťažiaci sa prihlasujú vyplnením formulára prihlášky, ktorú odošlú mailom na adresu racinggart@gmail.com do termínu uzávierky prihlášok (rozhoduje dátum odoslania e-mailu). Súbežne s tým je potrebné uhradiť aj prihlasovací vklad. Výška vkladu a termíny na prihlasovanie sú uvedené v Zvláštnych ustanovenia na web stránke www.minirallycup.sk , kde nájdete aj príslušné formuláre a informácie.

logo-bzenov-2022.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri