Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Karting

Tím SOOP Racing bude štartovať na Svetovom finále Sodi World Series

Thursday, 24. 01. 2019 - 05:57, Public relations   

Tím SOOP Racing bude štartovať na Svetovom finále Sodi World Series

Tím SOOP Racing je na slovenskej indoor kartingovej scéne už nejaký ten rok. Doteraz sme ich registrovali ako pravidelných slovenských reprezentantov na Majstrovstvách sveta v halových motokárach KWC (Kart World Championship). Minulý rok po prvýkrát štartovali aj Pohári Národov, KWC Nation Cup, kde sa ako prvý slovenský tím prebojovali do finále.

2019-soop-racing-sws-finale-01.jpg

Chcelo to však novú výzvu a tak sa rozhodli, že by si radi vyskúšali iné prestížne podujatie, Svetové finále Sodi World Series. Rozhodnutie však padlo až po minuloročnom KWC, takže chalani mali na to, aby sa kvalifikovali, necelý polrok. SOOP Racing v zložení Marcel Liedl, Andrej Haluška, Martin Čimo a David Havlíček začal makať a zbierať body na rôznych pretekoch Sodi World Series Endurance. Konkurencia bola veľmi veľká, spolu 2273 tímov z celého sveta a v každom tíme minimálne traja jazdci.


Pravidlá Sodi World Series hovoria, že do svetového finále postupuje 10 najlepších tímov a potom podľa kvóty, počet tímov z tej, ktorej krajiny. Pre Slovensko bolo vyhradené jedno miesto. Slováci však budú mať v Svetovom finále Sodi World Series dva tímy. Miesto určené pre našu krajinu vybojoval tím SOOP Racing, ako druhý najlepší tím na Slovensku a 143. na svete. Najlepším slovenským tímom je Young and Wild (Simon Suchovský, Zdeněk Ošťádal, Michaela Dorčíková), ktorý postúpil z 6. miesta absolútne, teda postúpil medzi top 10 tímami sveta, oba pod záštitou motokárovej haly MAX 60. Nesmie zabudnúť ani na tímy zo susednej Českej Republiky, ktoré budú na trati súperiť Slovákmi: KartPlanet (Lukáš Englický, Mates Vrána, Tomáš Cagaš) a Cafi Racing Team (Jakub Cafourek, Tomáš Denker, Alessandro Paulus).


Svetového finále Sodi World Series Endurance sa zúčastní 40 najlepších tímov svetov. Slovensko bude na štart zastúpene dvoma tímami, SOOP Racing a Young and Wild. Jazdcov čakajú 12-hodinové vytrvalostné preteky. Organizátor, spoločnosť Sodi Kart, vybrala ako miesto konania nový okruh Circuit de la Ribera v španielskej Valencii, kde sa tí najlepší stretnú 11. – 13. Júla 2019. Motoršportový areál toho ponúka veľmi veľa, hlavný okruh s dĺžkou 2200 mm a 400 m cieľovou rovinkou, malý motokárový okruh dlhý 760 m, SuperMoto okruh dlhý 700 m, kartkrosovú dráhu s dĺžkou 900 m, areál na driftovanie a šprinty.


SOOP Racing čaká nová výzva v podobe Svetového finále Sodi World Series, pokúsia sa zúročiť skúsenosti, ktoré nabrali v minulých rokoch na KWC i pretekoch SWS Endurance. Držíme im palce a želáme čo najlepší výsledok. SOOP Racing na Svetovom Finále Sodi World Series podporujú: SOOP, Todos, DQS Automotive, Alcohol Killer, Max60, Presskam, Detail Art a TopSpeed.sk.Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri