Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Karting

Svetové finále motokár úspešné aj pre Slovákov!

Saturday, 08. 07. 2023 - 21:27, Public relations   

Svetové finále motokár úspešné aj pre Slovákov!

Svetové finále motokár seriálu SODI WORLD SERIES organizované v dňoch 5.-8. júla v motokárovom centre na SLOVAKIA RINGU prinieslo množstvo dramatických momentov a hlavne viacero úspechov aj pre slovenských zástupcov.

358053297-10160696639232200-7106907626983968319-n.jpg

Prestížneho podujatia, jedného z najväčších výrobcov motokár na svete -  značky SODI, sa zúčastnilo 360 jazdcov z vyše 40 krajín sveta. Tí počas štyroch dní zvádzali neľútostné súboje vo viacerých kategóriách, zbierali body a postupovali až do sobotného vyvrcholenia, kde sa stretli tí najlepší z najlepších. Pre Slovákov sa najúspešnejšou napokon stala kategória detí, v ktorej svoje prvenstvo získal Maximilián Sovič zo Slovakia Karting Clubu. V kategórii junior si zo Slovákov najlepšie počínal Richard Benka z rovnakého klubu, keď obsadil krásne tretie miesto. Rýchlejší boli len druhý Brit Jeremy Swan-Montgomory a prvý Slovinec Nejc Kosenina.

foto-8-7-23-0-47-23.jpg

V ženskej kategórii zo Slovákov najlepšie obstála Stella Khurova z Fibo Karting, prvé miesto si odniesla Abi Sanders z Veľkej Británie.

1920x1080.jpg

Šprintová, mužská kategória, bola rozdelená do troch skupín podľa získaných bodov v jednotlivých kvalifikáciách. V prvej, najrýchlejšej  a najťažšej skupine si najlepšie počínal Tomáš Miksa z domáceho  Slovak Karting Centra, ktorý štartoval z jedenásteho miesta a ktorý z úvodných kolízií na prvých priečkach vyťažil asi najviac a preteky dokonca chvíľu aj viedol. Napokon však obsadil výbornú šiestu priečku a stal sa tak najúspešnejším Slovákom v šprintovej kategórii.  V druhej skupine šprintérov si najlepšie počínal náš Sebastián Pástor z Fibo Karting, keď v dramatických pretekoch vyhral pred Rusom Daniilom Lashinom a tretím Dominikom Oreskovicom z Chorvátska. V poslednej, tretej skupine šprintových pretekov vyhral Nemec Timo Schmid pre naším Slovákom Lukášom Vidom z Kart One Arény a tretím Maďarom Martinom Nedermullerom.

sprint-b.jpg

V rámci svetového finále sa v piatok uskutočnili aj tímové, 12h vytrvalostné preteky, do ktorých odštartovalo 44 tímov z 26 krajín sveta. Presne o polnoci sme sa dozvedeli meno víťazného tímu, ktorým sa stal minuloročný víťaz našich 24h pretekov - PF RACING tím z Nemecka. Druhé miesto putuje do Talianska pre tím PFV a tretie do Portugalska pre tím  PS&A – ADVOGADOS.  Najlepšie zo Slovákov obstál tím Young&Wild, ktorý skončil na jedenástom mieste, slovenský tím Kart Masters obsadil v pretekoch napokon 29. miesto.Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri