Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Motormedia  »  Predstavujeme

Svetová premiéra ŠKODA KODIAQ GT v Šanghaji

Saturday, 10. 11. 2018 - 08:18, Ľuboš Kašický   

Svetová premiéra ŠKODA KODIAQ GT v Šanghaji

Za účasti čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga, českého prezidenta Miloša Zemana a predsedu predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO, Bernharda Maiera sa konalo v Šanghaji česko-čínske obchodné fórum, ktoré je súčasťou China International Import Exhibition. A práve to sa stalo dejiskom svetovej premiéry nového modelu ŠKODA KODIAQ GT.

„Čína zostáva jedným zo základných kameňov rastu stratégie spoločnosti ŠKODA AUTO. Spolu s našimi partnermi v Číne budeme pokračovať v realizácii päťročného investičného plánu vo výške 15 miliard RMB a budeme tak naďalej posilňovať našu pozíciu v regóne," povedal na stretnutí česko-čínskeho obchodného fóra Bernhard Maier.

qgt01.jpg

Spojenie Číny a automobilky ŠKODA sa síce datuje už do roku 1935, kedy postupne v krajine vzniklo niekoľko zastúpení značky. Nová história vzťahov však začala v roku 2007, kedy sa v rámci spoločnosti SAIC Volkswagen začal vo Číne produkcia modelu ŠKODA OCTAVIA. Od roku 2010 je Čína najvýznamnejším trhom značky ŠKODA AUTO a v roku 2017 to znamenalo, že sa do Číny predalo každé štvrté vyrobené auto značky ŠKODA.

qgt02.jpg

Pred dvoma rokmi podpísal čínsky prezident na štátnej návšteve v Prahe Memorandum o porozumení, ktoré obsahuje aj päťročný investičný plán v hodnote presahujúcej 15 miliárd RMB. To je jednoznačne najväčší investočný program v histórii spoločnosti ŠKODA AUTO v Číne.

qgt03.jpg

Aj to bolo jedným z dôvodov, že miestom svetovej premiéry nového modelu ŠKODA KODIAQ GT sa stala Šanghaj. Nový model prvýkrát v segmente SUV značky ŠKODA ponúka súčasne robustné a univerzálne SUV v spojení so športovou eleganciou a dynamikou kupé. Značka tak osloví nových zákazníkov, ktorí sú orientovaní na dynamický životný štýl. Svoju oficiálnu premiéru v Číne bude mať však ŠKODA KODIAQ GT na autosalóne Guangzhou Motor Show, ktorá sa bude konať v dňoch 16.-25.novembra 2018.

 Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri