Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Hobby

Štofi Rosina sa vracia do Dobšinej

Thursday, 03. 02. 2022 - 21:51, Radovan Szabosi   

Štofi Rosina sa vracia do Dobšinej

Do štartu XVII. ročníka Dobšinskej zimy 2022 zostáva už deväť dní a štartová listina sa pomaly plní. Môžeme potvrdiť, že obhájiť posledné víťazstvo sa pokúsi aj najlepší slovenský okruhový pretekár Štofi Rosina.

 

Csatlós Norbi;csn-9511.jpg

Púchovčan štartoval v roku 2018 na Forde Fiesta R5 KL Racing Teamu s Adamom Gomorim a v nádhernom súboji vyhrali nad domácou posádkou Vlasto Majerčák – Miška Vejačková (dnes už Majerčáková), tiež na Fieste R5, len o tri sekundy. „Prvýkrát som štartoval s R5 a nevedel som, kde sa budem pohybovať. Potom som videl, že sme boli najrýchlejší na prvom úseku. Druhú sme všetci dostali pridelený čas a keď som bol znova najrýchlejší na treťom úseku, tak som už tušil, že to dnes môže dopadnúť celkom dobre. Po víťazstve aj na štvrtej rýchlostnej skúške sme si potom už naše vedenie manažovali,“ povedal vtedy Štofi Rosina.

Tibor Szabosi;c30i8258-12.jpg

A ako reagoval Vlasto Majerčák? „Štartovali sme ako prví, čo pri zimných zamrznutých súťažiach býva výhodou. Dnes však bol odmäk a výhoda sa zmenila na nevýhodu. Sneh a ľad bolo treba odstrániť z cesty, aby sme sa s hrotmi prebili k tomu tvrdšiemu, aby to malo trakciu aj grip, či už na brzdy, alebo zrýchlenie. Takže prvé kolo (sekciu) som čistil cestu. Pri druhom prejazde už bola trať v podstate očistená a mohli sme sa do toho viacej oprieť. Podmienky už boli vyrovnané.

Tibor Szabosi;c30i6549-27.jpg

Na Štofiho sme stiahli asi deväť sekúnd z dvanásťsekundového náskoku, no tie tri sekundičky tam ostali, takže musím Štofimu pogratulovať v víťazstvu,“ uznanlivo povedal Vlasto, ktorý sa ešte v tomto roku nestihol prihlásiť. Nevieme preto, či sa ich súboj tentoraz zopakuje znova. Každopádne sú pripravení už iní „dravci“. Do konca prihlasovania má ešte Vlasto Majerčák, či Tomáš Kukučka, ktorý naposledy skončil na treťom mieste, ešte zopár posledných dní.

Tibor Szabosi;c30i8207-10.jpg

To platí aj pre ostatných, ktorí ešte nestihli poslať prihlášku. Všetky potrebné informácie, ako aj prihlášku do súťaže nájdu na našej webovej stránke  v sekcii „jazdci“ a rovnako tak práve aktualizovaný zoznam prihlásených

Tibor Szabosi;c30i5651-8.jpg

Tibor Szabosi;asf-0263-1.jpg

Tibor Szabosi;c30i5490-9.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri