Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Rally komisia

Slovenská rally v sezóne 2015

Sunday, 21. 12. 2014 - 16:15, Jozef Pisch   

Slovenská rally v sezóne 2015

V týchto dňoch Rally komisia SAMŠ predložila Výkonnému výboru Slovenskej asociácie motoristického športu návrh predpisov pre budúcoročnú sezónu Majstrovstiev Slovenska v rally 2015, Slovenského Rally Pohára 2015 a návrh kalendára.

V tomto článku vám prinášame informácie o pripravovaných najdôležitejších zmenách v predpisoch i charakteristiky obidvoch našich rally seriálov.

Tibor Szabosi;o8c0434.jpg

Aj v roku 2015 ostáva slovenský rally šampionát otvorený pre všetkých jazdcov a spolujazdcov, ktorí vlastnia licenciu vydanú hociktorou ASN štátu patriaceho do FIA CEZ majstrovstiev - Zóny strednej Európy.

Jozef Pisch;0x8c3723.jpg

Dochádza však k výraznej zmene v oblasti povolených vozidiel a čiastočne aj vo vypísaných klasifikáciách. Okrem všetkých vozidiel, ktoré medzinárodná automobilová federácia FIA schválila pre regionálne majstrovstvá a starších vozidiel WRC (so skončenou homologáciou) budú môcť v nastávajúcej sezóne vyraziť na trate rýchlostných skúšok na Slovensku aj všetky vozidlá WRC včítane najnovších špecifikácii.

Jozef Pisch;0x8c4950.jpg

Všetky tieto vozidlá budú hodnotené okrem absolútneho poradia aj v jednotlivých triedach. 
V novej sezóne bude po viacročnej prestávke vypísaná klasifikácia 2WD - vozidiel s jednou poháňanou nápravou, do ktorej budú zaradené autá tried 5 až 8 a taktiež RGT a NGT.
Všetky vozidlá Diesel s preplňovaným motorom s nominálnym objemom do 2000 cm3- nezávisle či sú skupiny N alebo A - budú zaradené do triedy 5.

Jozef Pisch;0x8c4037.jpg

Rally komisia SAMŠ vyšla v ústrety požiadavke jazdcov, ktorí doteraz súťažili v rámci SRP s vozidlami upravenými podľa národných technických predpisov. Pre rok 2015 bude v rámci MSR vypísaná samostatná klasifikácia skupiny Open pre vozidlá skupín F a P s objemom do 2000 cm3 a skupiny Open+ pre vozidlá skupiny NA (so skončenou homologáciou) a F s objemom nad 2000 cm3.
Tieto skupiny nebudú zaradené do absolútneho hodnotenia MSR a budú mať nižšie prihlasovacie vklady. Pre skupinu Open navrhujeme zachovať niektoré úľavy na výbave včítane systému FHR, ktorý bude dôrazne odporúčaný. Bezpečnostná výbava vozidiel Open+ musí vyhovovať požiadavkám v MSR.

Tibor Szabosi;h7p2330-4.jpg

Celková dĺžka trate rýchlostných skúšok pre jednodňových rally je stanovená na 85 - 100 km, pri dvojdňových súťažiach na vyše 130 km.

V Slovenskom Rally Pohári končia vozidlá Diesel, ostáva rozdelenie vozidiel do troch objemových tried ale budú označené RP1, RP2 a RP3 a ostáva zachovaná aj celková dĺžka trate rýchlostných skúšok z minulých rokov.

Tibor Szabosi;o8c8197.jpg

V budúcej sezóne sa otvárajú nové možnosti pre milovníkov historických vozidiel. V disciplíne rally a PAV budú vypísané samostatné Majstrovstvá historických vozidiel a v rally aj Rally Legend. Podrobnejšie informácie budú zverejnené v najbližších dňoch.

Kalendár rally MSR a SRP:

27. - 29.03 Rally Eger
01. - 02.05 Rally Prešov
26. - 27.06 Rally Lubeník*
24. - 25.07 Rallye Tatry*
14. - 16.08 Rally Košice
11. - 12.09 Rally Tríbeč

Tibor Szabosi;h7p9756-4.jpg

Termíny rally označených hviezdičkou sa ešte môžu meniť z dôvodu kolízie s inými súťažami.


Gabriela Szczeczinová
Rally komisia SAMŠDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri