Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Offroad

Slovák Varga sa posúva na druhé miesto v rámci Rallye du Maroc 2023

Tuesday, 17. 10. 2023 - 18:05, Miroslav Majláth   

Slovák Varga sa posúva na druhé miesto v rámci Rallye du Maroc 2023

Štvrtá etapa finále svetového poháru FIM Rally – Raid World Cup kategórie Quad sa stala pre Slováka Juraja Vargu prelomovou, keď sa posunul na druhé miesto celkového poradia.

 

MM Photography

Zároveň s druhým miestom absolútneho poradia kategórie Quad sa Juraj posunul po štvrtej etape aj na vedúcu priečku v bodovaní seriálu W2RC, kde má veľkú možnosť vybojovať konečné druhé miesto v tohtoročnej sezóne. Či sa to podarí, alebo nie uvidíme zajtra.

MM Photography

Juraj Varga dojazdil vo včerajšej tretej etape rovnako na druhom mieste a rovnaký výkon predviedol aj dnes, vo štvrtej etape. Tá merala celkovo štyristodvadsať kilometrov, pričom meraných bolo tristoštyridsaťtri a v jej cieli patrilo Jurajovi druhé miesto medzi Quadmi.

MM Photography

„Bola to naozaj veľmi ťažká etapa. Na trati bolo všetko čo sa v Maroku dá nájsť, rýchle časti, riečiská, ťavia tráva, piesok, no proste všetko. Spočiatku to bolo všetko super, no na stoosemdesiatom kilometri sme všetci začali zrazu blúdiť. Bolo nás tam asi tridsať a trochu som tam zaváhal. Nakoniec sa mi podarilo z toho dostať, len som tam nechal nejakých desať minút. Všetky koľaje síce išli doľava, ale ja som si myslel, že treba odbočiť inam a nakoniec to tak aj bolo. Štve ma, že som si viac neveril, nešiel som podľa seba a nechal som sa strhnúť ostatnými. Ale to sa pri rally stáva. Nakoniec som to zvládol, čo ma teší.

MM Photography

Môj veľký súper Argentínec Andujar odstúpil pre poruchu motora a ja som sa teda posunul na celkové druhé miesto priebežného poradia. Na vedúceho Giroulda strácam necelých deväť minút a tretí jazdec za mnou je o takmer hodinu za mnou. Zatiaľ som spokojný, zajtra nás čaká ešte posledná etapa, tak dúfam, že sa mi podarí dojazdiť až do cieľa,“ opísal dianie na dnešnej štvrtej etape Rallye du Maroc 2023 Juraj Varga.

MM Photography

Spomínaná posledná etapa Rallye du Maroc 2023 má dĺžku stopäťdesiatdva kilometrov, ktoré budú zároveň aj všetky merané. Juaraj Varga sa určite aj v tejto poslednej etape bude snažiť podať čo možno najlepší výkon. Ako to dopadne, o tom vás budeme opäť informovať.

MM Photography

Miro Majláth  Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri