Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Hobby

S novou technikou a novými ambíciami

Wednesday, 11. 05. 2022 - 17:41, Radovan Szabosi   

S novou technikou a novými ambíciami

Dve súťažné posádky prešovského tímu GART RACING odštartujú do úvodného podniku novej sezóny Motorsport Rally Cupu (MRC) v Kopřivnici na Morave.

Na moravskom polygóne v Kopřivnici si už prešovský tím GART RACING v aktuálnej sezóne zajazdil. Tentoraz však nepôjde o testovacie jazdy, pretože preteky sú súčasťou Motorsport Rally Cupu 2022. Podobne, ako veľký slovenský „majstrák“, aj MRC malo sezónu odštartovať na Slovakia Ringu. Z dobre známych nešťastných príčin sa však na trať nedostalo ani jedno auto a tak prakticky nový ročník MRC začína až nadchádzajúci víkend na tatrováckom polygóne v Kopřivnici.

00gart40.jpg

Mladý prešovský tím GART RACING do sezóny MRC vstupuje s dvojicou súťažných posádok. V najsilnejšej triede A4 sa na štart postaví skúsená dvojica Dominik Benček a Rado Plicha, ktorá sedlá Mitsubishi Lancer evo IX. Druhou posádkou je mladá dvojica Jakub Jačišin a Jaro Benček. Tá bude v triede A3 štartovať s Peugeotom 206 RC.

Tibor Szabosi;asr66156-6.jpg

Obidve posádky v posledných dňoch absolvovali ešte štarty na nižšej úrovni, keď Jakub Jačišin s Jarom Benčekom nastúpili na štart Profitunning Cupu v Ruskovskom slalome a Dominik Benček s Radom Plichtom vyhrali Čečejovský slalom. „Máme novú techniku a preteky v Ruskove boli jej testom a zároveň premiérou,“ prezrádza Jakub Jačišin. „Náš nový Peugeot 206 RC potešil výkonom a naznačil, že sme sa rozhodli správne. V Ruskove sme v silnej konkurencii asi deväťdesiatich posádok dokázali vyjazdiť desiate miesto a v najobsadenejšej triede 3 sme skončili na piatom mieste. Pri prvom štarte s novou technikou je to pre nás povzbudenie do ďalšieho priebehu sezóny a už sa tešíme na štart MRC v Kopřivnici. Začiatkom roka sme tam jazdili s inou technikou a podmienky dobre poznáme. Veríme, že s Peugeotom sa nám podarí pekný výsledok.“

00gart41.jpg

Dominik Benček síce nemá novú techniku, ale do úvodných pretekov novej sezóny MRC štartuje ex-šampión MRC s jednoznačnými ambíciami na získanie prestížneho víťazstva. „Na Valaške sa objavili technické problémy, ktoré sme museli odstrániť. Stačili sme však absolvovať slalom v Čečejovciach, kde sme vyhrali. Následne potom auto prešlo servisom a už by malo byť všetko v poriadku. Naše ambície v Kopřivnici sú jasné. Chceme zvíťaziť a postaviť základ na opätovné získanie titulu v MRC. Na druhej strane je však víkendový podnik zároveň generálkou pred blížiacou sa majstrovskou súťažou Rallye Tatry, ktorá sa jazdí o dva týždne neskôr,“ povedal Dominik Benček.

Tibor Szabosi;asr66265-2.jpg

Na polygóne Tatry v Kopřivniciach je pre MRC pripravená súťaž s dvoma rýchlostnými skúškami, ktoré sa pôjdu v troch sekciách. Spolu teda na posádky čaká šesť eresiek o celkovej dĺžke niečo málo cez tridsať kilometrov. Je to jednodňová súťaž, ktorá pustí prvé vozidlá na trať o 10.30 nášho času a výsledky by sme mali poznať popoludní, približne o pätnástej hodine.Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri