Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Poľsko

RUFA Šport na Rajd Swidnicki Krause

Tuesday, 21. 04. 2015 - 13:13, Miroslav Majláth   

RUFA Šport na Rajd Swidnicki Krause

Prvé kolo poľského rally šampionátu odštartuje už počas nadchádzajúceho víkendu v rámci podujatia 43.Rajd Swidnicki Krause a na štarte nebude chýbať ani slovenský RUFA Šport Team.


Tomáš Mansfeld;mg-4729-1.jpg

„V minuloročnej sezóne získal Grzegorz Grzyb okrem štvrtého titulu absolútneho majstra Slovenska, aj titul prvého vicemajstra v Poľsku. Už vtedy ho náš tím podporoval a v tomto roku v tom budeme pokračovať. Slovenský RUFA Šport Team sa tak okrem slovenského šampionátu bude zúčastňovať aj v poľskom majstrovstve. Grzgeroz Grzyb sa tu predstaví rovnako aj na Slovensku so spolujazdcom Robertom Hundlom. V prípade poľských majstrovstiev, ale nie sú povolené vozidlá špecifikácie WRC, čiže tu bude naša posádka štartovať s vozidlom Ford Fiesta R5," povedal pred štartom úvodnej súťaže poľských rally majstrovstiev manažér RUFA Šport Teamu, Ľubomír Kleman.

Jozef Pisch;0x8c3875-1.jpg

Na súťaž v Poľskom meste Swidnicki sa už teší aj jazdec, Grzegorz Grzyb: „V minulom roku sme na tejto súťaži, vo veľmi silnej konkurencii dojazdili na druhom mieste absolútneho poradia. Ak by sa nám aj tento rok podaril rovnaký výsledok, ale radšej ešte lepší bol by som veľmi spokojný. Som rád a samozrejme sa musím poďakovať Ľubovi Klemanovi a jeho RUFA Šport Teamu za podporu. Teraz nás čakajú dve súťaže, ktoré absolvujeme počas dvoch víkendov po sebe. Najskôr náš domáci Swidnicki a hneď nato druhé kolo slovenských majstrovstiev v Prešove."

loga-eger-rally.jpg

43. Rajd Swidnicki Krause odštartuje už počas nadchádzajúceho víkendu (25.-26.4.2015) v poľskom meste Swidnica, ležiacom na juhozápade Poľska, v Dolnosliezskom vojvodstve. Ak by náhodou názov súťaže divákom nič nehovoril, treba pripomenúť, že v minulosti bola súťaž skôr známa aj ako Elmot Rally. V tomto roku v rámci 43.Rajd Swidnicki Krause na všetkých súťažiacich čaká dvojetapová súťaž, pričom v rámci prvého súťažného dňa musia absolvovať celkovo štvoricu rýchlostných skúšok a v priebehu druhého dňa ešte päť meraných úsekov. Celková dĺžka súťaže má viac ako štyristošesťdesiat kilometrov, v ktorých je započítaných už aj viac ako stotridsaťtri ostrých kilometrov. Samotná súťaž štartuje v sobotu (25.4.2015) o 14:00 hod. a do cieľa príde prvá súťažná posádka v nedeľu (26.4.2015) o 16 hodine 30 minúte.

Miro Majláth

 Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri