Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Poľsko

RUFA-Motor Sport s Grzybom absolútnymi víťazmi na Rajde Świdnicki a prvými vicemajstrami Poľska

Tuesday, 06. 10. 2020 - 09:12, Miroslav Majláth   

RUFA-Motor Sport s Grzybom absolútnymi víťazmi na Rajde Świdnicki a prvými vicemajstrami Poľska

Výborný výkon stačil posádke slovenského RUFA-MOTOR SPORT Teamu na to, aby sa stala absolútnym víťazom podujatia 48. Rajd Świdnicki – Krause 2020.

Majstrovstvá Poľska v rally 2020 sa mali podľa predbežného kalendáru konať na celkovo siedmych samostatných podujatiach. Nakoniec, vďaka celosvetovej pandémii COVOD-19 sa rozhodovalo o majstrovi iba na troch podujatiach. A práve to posledné, tretie kolo sa ukázalo ako nesmierne napínavé, keď až do poslednej rýchlostnej skúšky nebolo o víťazovi podujatia rozhodnuté.

Tibor Szabosi;ac7i5441.jpg

V prípade posádky slovenského RUFA-MOTOR SPORT Teamu, ktorú už tradične tvorila dvojica Grzegorz Grzyb a Michal Poradzisz, odštartoval prvý súťažný deň dobre, keď v priebežnom poradí po prvej etape okupovali druhé miesto absolútneho poradia s minimálnou stratou na vedúcu pozíciu. To však v tomto momente ešte nikto spomedzi súťažiacich netušil, aká napínavá bude druhá etapa. Do je priebehu totiž prehovorilo aj počasie a s ním spojená správna, či nesprávna voľba pneumatík. A práve tá sa najlepšie podarila posádke RUFA-MOTOR SPORT Teamu, ktorá dokázala na tunajších tratiach dokonale využiť skúsenosti z minulých rokov a jednoznačne, už po štvrtýkrát, vyhrať Rajd Świdnicki. Týmto víťazstvom si zároveň Grzegorz Grzyb a Michal Poradzisz zabezpečili titul prvých vicemajstrov Poľska v rally v sezóne 2020.

Tibor Szabosi;ac7i6847-1.jpg

„Bola to naozaj veľmi namáhavá a zároveň až do posledných metrov aj poriadne napínavá súťaž. Takýto scenár v tejto súťaži nikto neočakával. Bola plná zvratov, šťastia a napätia. Grzegorz s Michalom predviedli naozaj špičkový profesionálny výkon, keď uvážlivo kontrolovali situáciu, pričom sa im podarilo poraziť konkurenciu jazdiacu s továrenskou podporou. Dokázali v ťažkých podmienkach správne voliť pneumatiky, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. Som rád, že týmto víťazstvom zároveň dosiahli aj na titul prvých vicemajstrov Poľska v rally 2020, za čo im patrí moja veľká vďaka. Rád by som poďakoval aj mechanikom TOP CARS za prípravu vozidla, fanúšikom za podporu a samozrejme veľké ďakujem patrí aj všetkým partnerom RUFA-MOTOR SPORT Teamu, bez ktorých by sme tento úspech nemohli dosiahnuť,“ zhodnotil manažér RUFA-MOTOR SPORT Teamu.

Tibor Szabosi;ac7i3641.jpg

Miro Majláth

RUFA-MOTOR SPORTDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri