Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Motocross

Richard Šikyňa v Lokti zaklopal na dvere klubu TOP 10 najlepších jazdcov MXGP.

Tuesday, 24. 07. 2018 - 10:18, Public relations   

Richard Šikyňa v Lokti zaklopal na dvere klubu TOP 10 najlepších jazdcov MXGP.

Svetová motokrosová elita si tento víkend (21.-22.7.2018) zmerala sily na 14. podujatí seriálu majstrovstiev sveta FIM Motocross World Championship na trati v českom Lokti. Richard Šikyňa (MX Slovakia), v triede MX2 na motocykli KTM 250 SXF ako jediný Slovák v štartovom poli zdvihol latku slovenského motokrosu poriadne vysoko. Po 14. a 11. mieste so ziskom 17-tich „svetových" bodov obsadil celkové 11. miesto a opäť prepisuje historické záznamy najväčších úspechov slovenského motokrosu.

start-loket-2018-mx2-race2.jpg

Richard Šikyňa (#102)
„Na tieto preteky som sa veľmi tešil, ale moja ruka po páde z pred dvoch týždňov, ešte nebola úplne v poriadku. Cez moje obavy som sa už v sobotu cítil na trati výborne a užíval som si každé kolo. V kvalifikačných pretekoch som mal super štart, chytil som tempo s najlepšími jazdcami a nakoniec z toho bolo 11. miesto. Na nedeľu nám v noci dosť zapršalo a z ráno sme mali blato. Štart do prvej jazdy mi opäť vyšiel výborne. V polovici jazdy som mal však kontakt s jedným jazdcom. Stálo ma to niekoľko sekúnd a 3 pozície, ale na motorke som sa cítil skvelo a dotiahol som to nakoniec na 14. miesto. Mal som z toho obrovskú radosť. Štart druhej jazdy nebol úplne ideálny, ale dal som do toho všetko, aby som sa v prvých kolách dostal na čo najlepšie miesto a takmer celú jazdu som šiel jedenásty. 17 bodov a celkové 11. miesto je fantastické a mám z toho neopísateľnú radosť. Týmto výsledkom by som chcel poďakovať všetkým ľuďom a sponzorom, ktorí majú zásluhu na tom, čo som v Lokti dokázal. Hlavne tímu JD GUNEX KTM Racing tímu za ktorý teraz jazdím, tímu MX Slovakia, ktorí je pri mne už 7 rokov a trénerovi Mirkovi Kučírkovi. Tiež veľká vďaka mojej rodine a priateľke Nike za podporu a samozrejme všetkým, ktorí ma hnali dopredu počas celého víkendu. Boli ste neskutoční a užíval som si s Vami každé kolo. ĎAKUJEM!!!"

sikyna-loket-2018-3.jpg

Peter Kolek, manažér MX Slovakia
„Som naozaj veľmi spokojný. Rišo v Lokti celému motokrosovému svetu nekompromisne ukázal, čo dokáže, aká je v ňom sila a odhodlanie. Bez rešpektu si to už v kvalifikačných pretekoch, kde skončil 11., rozdal so svetovou špičkou. A to, čo dokázal v nedeľu v hlavných pretekoch nepotrebuje asi ani komentár. Výborný výkon, plné sústredenie, 100% nasadenie spolu s psychickou pohodou a dôverou vo vlastné schopnosti sa podpísali pod Rišovu takmer bezchybnú jazdu. Rišo ukázal chrbát aj takým jazdcom, od ktorých túžil mať pred časom fotku s ich podpisom. Veľmi mu tento úspech želám a som rád, že na vlastnej koži mohol zažiť to, čo sa mu snažíme vštepovať. Pokora, vytrvalosť a tvrdá práca nakoniec vždy prinesú aj vytúžený výsledok. Je dôležité ale zostať pri zemi, nie každé preteky budú mať rovnaký priebeh. Dnes však Rišo vie a nepochybuje, že má na to, aby na MXGP mohol miešať karty a ak bude stále a ešte viac makať a vydrží to, v budúcnosti sa môže pevne usadiť v „klube" najlepších jazdcov sveta, kam mal v Lokti možnosť tak trochu nazrieť. Veľká vďaka všetkým fanúšikom za neopísateľnú atmosféru, ktorú Rišovi vytvorili a hlavne všetkým, ktorí nás za posledných 7 rokov podporovali a stále podporujú. Zachovajte nám Vašu priazeň a ja nepochybujem, že Rišo Vám ešte veľa krát umožní prežiť také fantastické a emotívne pocity a zážitky, ako tomu bolo na týchto pretekoch." Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri