Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Motocross

Richard Šikyňa nominovaný na MXGP do Lokte.

Thursday, 20. 07. 2017 - 18:14, Public relations   

Richard Šikyňa nominovaný na MXGP do Lokte.

Trináste tohtoročné podujatie seriálu Majstrovstiev sveta MXGP v motokrose sa už tento víkend (22.-23.7.2017) uskutoční u našich západných susedov na trati pri mestečku Loket, neďaleko Karlových Varov. Ako jediný bude Slovensko v triede MX2 reprezentovať 19 ročný Richard Šikyňa (#102) z tímu MX Slovakia, jazdiaci na motocykli KTM 250 SXF. Je fantastické, že sa medzi štyridsiatkou najlepších jazdcov sveta predstaví práve v Lokti a bude si tak môcť už po tretí krát v tejto sezóne porovnať svoje jazdecké umenie so svetovou elitou a to „skoro" na domácej pôde.

sikyna-mxgp-2017-03.jpg

Richard Šikyňa (#102)
„Som veľmi šťastný, že sa nám spolu s mojim tímom podarilo nominovať na preteky MXGP v Lokti. Sú to veľké preteky a každá konfrontácia s chalanmi zo sveta je pre mňa veľkou výzvou a skúsenosťou. Už sa nemôžem dočkať, ako sa postavím znovu na štart s tými najlepšími jazdcami planéty. Budú to veľmi náročné preteky po všetkých stránkach, tak mi prosím Vás držte palce. Ďakujem."

sikyna-mxgp-2017-02.jpg

Peter Kolek, manažér tímu MX Slovakia
„Nie je jednoduché dostať jazdca do nominačky na preteky MXGP a hlavne do triedy MX2, ktorá je tento rok doslova preplnená. Preteky v Lokti sú pre nás, resp. pre Riša výbornou príležitosťou predstaviť sa pred slovenskými fanúšikmi, ktorí sa pravidelne pretekov práve v Lokti zúčastňujú v hojnom počte. Veľkú podporu tu má aj medzi českými priaznivcami motokrosu, ktorí vytvárajú na pretekoch výbornú atmosféru. Verím, že sa Rišovi na pretekoch bude dariť a všetkým ukáže, čo v ňom je. Konfrontácia so svetovou elitou je tým najlepším zrkadlom výkonnosti a zároveň tou najlepšou školou. Veľmi sa všetci na tieto preteky tešíme a osobne som vďačný všetkým, ktorí sa pričinili o to, že cez víkend bude Rišo v Lokti stáť na štartovacej rampe. Ak ste sa ešte niektorí nerozhodli, čo budete cez víkend robiť a máte radi motocyklový šport, príďte Riša podporiť. Je to momentálne jediný slovenský jazdec, ktorému sa v minulom a tomto roku podarilo dostať do nominácie na majstrovstvá sveta a prerušil tak dlhú 7 ročnú prestávku bez slovenskej účasti na takýchto vrcholných pretekoch." Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri