Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Motocross

Richard Šikyňa jasne dominoval v 2. jazde v Kapliciach

Wednesday, 04. 04. 2018 - 19:41, Public relations   

Richard Šikyňa jasne dominoval v 2. jazde v Kapliciach

Prvé tohtoročné preteky seriálu Medzinárodných majstrovstiev Českej republiky sa uskutočnili v nedeľu 1.4.2018 na trati v Kapliciach. Aj keď niekoľko dní pred pretekmi promotér a organizátor zvažovali, že termín posunú o týždeň neskôr, nakoniec všetko dobre dopadlo a vo veľkonočnú nedeľu naši západní susedia odštartovali svoju najvyššiu motokrosovú súťaž. V triede MX2 štartoval na KTM 250 SX-F aj Richard Šikyňa (MX Slovakia), jazdiaci aj v Čechách za partnerský tím JD GUNNEX KTM Racing Team. Po smole v prvej jazde, keď musel 4 kolá pred cieľom odstúpiť z druhého miesta pre vypletené zadné koleso, v druhej jasne dominoval. S náskokom 34 sekúnd ju vyhral pred Francúzom Jaulinom Sulivanom a tretím Čechom Patrikom Liškom.

sikyna-kaplice3.jpg

Richard Šikyňa (#102)
„V kvalifikácii som sa trochu trápil a na koniec z toho bolo iba 4. miesto. Tešil som sa však, že si to v pretekoch vynahradím. V prvej jazde som neodštartoval dobre, dostal som sa síce rýchlo na 4.miesto, ale skoro 3 kolá som nevedel predbehnúť tretieho Jonáša Nedvěda. Prví dvaja jazdci mi tak dosť utiekli. Podarilo sa mi ešte dobehnúť druhého Martina Krča, dostal som sa cez neho, no štyri kolá pred koncom sa mi vyplietlo zadné koleso a jazdu som nedokončil. V druhých pretekoch som si chcel napraviť chuť a na jazdu som sa vyslovene tešil. Podarilo sa mi vyhrať štart, ale hneď v druhej zákrute som urobil chybu a predbehol ma Francúz Sulivan. V 3. kole som mu to však vrátil, predbehol som ho a dostal sa do vedenia. Snažil som sa ísť svoje tempo, postupne som si urobil náskok a užíval si jazdu. Škoda stratených bodov z prvej jazdy, ale aj taký je motokros."

sikyna-kaplice1.jpg

Peter Kolek, manažér MX Slovakia
„Richard má na túto sezónu veľmi náročný súťažný kalendár a tak padlo rozhodnutie, že české majstrovstvá by mal v podstate jazdiť len tréningovo. Potrebuje sa sústrediť na svet a na nemecký seriál ADAC. Aj napriek tomu mi bolo jasné, že Rišo nebude v Čechách jazdiť len tak na „pol" plynu. Kvalifikácia mu nevyšla ideálne a ani štart v prvej jazde. Nehovoriac o tom, že sa nechal 3 kolá blokovať jazdcom, ktorý bol zjavne pomalší. Keď sa ale dostal cez neho, chytil svoje tempo, predbehol aj druhého „Krčíka" a pustil sa za francúzskym jazdcom na 1.mieste. Potom si však dúfam vybral dopredu na celú sezónu svoj diel smoly, keď ho zradilo zadné koleso a musel odstúpiť. Druhá jazda už bola ukážkou toho, ako na tom Rišo momentálne je a v podstate až na malé zaváhanie tesne po štarte v nej jasne dominoval. Nie je ale čas oslavovať, musí si trochu oddýchnuť a pripraviť sa na ďalší svet v Taliansku, ktorý sa ide už tento víkend." Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri