Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Karting

Prvé podujatie SKP je za nami

Wednesday, 08. 05. 2019 - 12:23, Public relations   

Prvé podujatie SKP je za nami

V sobotu 13.04.2019 sa v rakúskom meste Bruck an der Leitha uskutočnili otváracie kolá Slovenskej kartingovej sezóny 2019. V prvých pretekoch tejto sezóny boli aj obsadené kategórie Juniorov, Žien a Seniorov v počte 68 pretekárov a  priniesli veľmi pekný rozbeh sezóny, počas jemne chladného počasia.

V kategórií BABY 50 sa tešil z víťazstva Lukáš Konopka, ktorý získal celkovo 50 bodov, avšak poriadne potrápil Filipa Turkoviča,ktorý skončil na druhom mieste, bodovo mu to však nestačilo na prvú priečku. Na tretej priečke skončil Nicolas Styk.

Lukáš Tóth;2019-04-13-slokap-tlacova-sprava-0009.jpg

Triedu ROTAX MIKRO MAX ovládol Tomáš Brančík, ktorý dominoval svojím bravúrnym výkonom ako v prvej tak aj v druhej jazde.  Na druhom mieste skončil Jakub Gašparovič Tretie miesto si svojím výkonom zaslúžene odniesol Valentin Bertrand.

V triede KZ2 JUNIOR + KZ MASTERS sa predstavilo 15 pretekárov, pričom z triedy KZ MASTERS  si odniesol prvé významné body v tejto sezóne za prvenstvo  Štefan Mauk, ktorému sa podarilo uchmatnúť 50 bodov. Za ním sa na druhom mieste umiestnil s počtom bodov 36 známy slovenský hokejista Ľubomír Višňovský. Na treťom mieste sa umiestnil Dušan Dorčík.

Lukáš Tóth;2019-04-13-slokap-tlacova-sprava-0014.jpg

V triede KZ JUNIOR sa počas pretekov na prvom mieste umiestnil Šimon Suchovský, ktorý tomuto preteku jasne dominoval ako časovo tak aj technicky. Na druhom mieste sa umiestnil Milan Turkovič a na treťom mieste Ondrej Januška.

V triede KZ JUNIOR L vyhral Martin Konopka s počtom bodov 50.

Lukáš Tóth;2019-04-13-slokap-tlacova-sprava-0006.jpg

V kategórii KZ2 SENIOR sa predstavil aj rakúsky pretekár Josef Schmuckenschlag, ktorému sa podarilo v prvých pretekoch tejto sezóny jasne vyhrať nad slovenskými pretekármi s počtom bodov 45. Na druhom mieste sa umiestnil Imrich Bodó s 33bodmi a tesne za ním na treťom mieste skončil Jozef Trubač s 32bodmi.

V kategórii ROTAX MAX +DD2 prebiehali veľmi zaujímavé súboje, avšak v triede ROTAX SENIOR L sa umiestnil na prvom mieste Jaroslav Kott, ktorý jasne dominoval ako v prvej tak aj v druhej jazde. Za ním sa umiestnil Ivan Lipka a na treťom mieste skončil Daniel Dostalik.

Lukáš Tóth;2019-04-13-slokap-tlacova-sprava-0013.jpg

V triede DD2 sa umiestnil na prvom mieste Ivan Lipka a za ním Peter Privracky.

V triede ROTAX SENIOR prebiehal neustále súboj medzi prvým, druhým a tretím jazdcom, v ktorom napokon jasne vyhral Daniel Dostalík, pred rakúšanom Michaelom Rohrerom a Samueolom Feherom.

Lukáš Tóth;2019-04-13-slokap-tlacova-sprava-0003.jpg

V kategórii TRIEDY 60 + HONDA sa predsatvilo dokopy 7 pretekárov pričom v  JUNIOR 60 jasne vyhral Aurel Kováč pred Šimonom Balászom. V EASY 60 sa ukázal len jeden pretekár, ktorým bol Dávid Dostál. V OPEN 360 zvíťazil Zdenek Hurych, pred druhým Lukášom Gniadekom a na treťom mieste sa umiestnil Ján Hurych. V BABY 60 sa predstavil  jediný pretekár Roland Nagy.

V kategórii ROTAX JUNIOR sa predstavilo 10 pretekárov. V triede Rotax Junior jasne porazil svojich súperov Alex Dostalík, ktorý si zaslúžene odniesol prvé miesto za prvenstvá v obi dvoch jazdách. Za ním sa umiestnil Adam Zdebsky a na treťom mieste Šimon Hegely. V ROTAX JUNIOR L sa predstavil Adam Zdebsky, ktorý si odniesol plný počet bodov do ďaľších pretekov.

Lukáš Tóth;2019-04-13-slokap-tlacova-sprava-0011.jpg

V Brucku an der Leitha sme videli množstvo zaujímavých súbojov medzi pretekármi, na ktorých bolo značne vidno, že si tieto preteky užili a vďaka tomu aj predviedli skvelé výkony.

V tejto sezóne nás čaká ešte veľký boj o body, ktorý bude najbližšie už 25 .Mája v Trebaticiach. Množstvo pretekárov sa môže tešiť na bohatý program pretekov, ako aj skvelú atmosféru, ktorá naposledy panovala v Brucku an der Leitha.

Lukáš Tóth;2019-04-13-slokap-tlacova-sprava-0001.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri