Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Motormedia  »  Predstavujeme

Pripravte sa na ŠKODU KODIAQ RS

Friday, 24. 08. 2018 - 08:18, Ľuboš Kašický   

Pripravte sa na ŠKODU KODIAQ RS

V celej 120-ročnej histórii automobilky nenájdete silnejší vznetový motor. ŠKODA KODIAQ RS bude sedemmiestne dynamické SUV s motorom o výkone 176 kW (239 koní)!

 

Značka ŠKODA zverejnila prvé fotografie nového modelu ŠKODA KODIAQ RS, ktorý bude mať svetovú premiéru na októbrovom autosalóne v Paríži. Ide o prvý športovo ladený model SUV značky ŠKODA vo verzii RS a s logom RS.

Od roku 2000 sa kombináciou písmen RS označujú mimoriadne výkonné modely značky ŠKODA. Model ŠKODA KODIAQ RS je prvým SUV mladoboleslavskej značky v tejto skupine vyvolených. Česká automobilka tak prináša už 117-ročnú športovú tradíciu do nového segmentu a zvýrazňuje tento krok novým, moderným logom RS s novými prvkami červenej farby.

kodiaqrs-1.jpg

Označenie RS znamená Rally Sport a prvýkrát bolo použité v roku 1974 na športových prototypoch ŠKODA 180 RS a ŠKODA 200 RS. Na ich základe potom ŠKODA vyvinula v roku 1975 model 130 RS, známe tiež ako „Porsche Východu". Športové kupé dosiahlo v roku 1977 dve víťazstvá vo svojej triede na legendárnej Rallye Monte Carlo a rovnako tak na slávnej Rally Akropolis. V roku 2000 mladoboleslavská automobilka predstavila model ŠKODA OCTAVIA RS, ktorý bol prvým sériovým modelom s prívlastkom RS.

ŠKODA KODIAQ RS sa v Paríži predstaví s novým logom RS, ktoré sa od doterajších líši červeným písmenom „V". Nové logo je použité hneď na niekoľkých miestach. Najviditeľnejšie je na mriežke chladiča. Písmeno „V" znamená víťazstvo (victory); červená symbolizuje športový charakter a silu vozidiel rodiny RS. Nové prevedenie loga zdôrazňuje dynamický charakter modelu KODIAQ RS.

kodiaqrs-2c.jpg

ŠKODA KODIAQ RS má pohon všetkých kolies a najsilnejší vznetový motor v histórii značky ŠKODA. Štvorvalec s dvojitým preplňovaním a objemom 2,0 lit dáva výkon 176 kW (239 k) a maximálny krútiaci moment 500 Nm. V celej 120-ročnej histórii automobilky je to najsilnejší vznetový motor vôbec!

 Diskusia k článku