Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Motormedia  »  Predstavujeme

Prichádza štvrtá generácia Škody Octavia

Thursday, 31. 10. 2019 - 10:00, Ľuboš Kašický   

Prichádza štvrtá generácia Škody Octavia

Ikonický model značky ŠKODA prichádza s novým emotívnym vzhľadom, aerodynamikou a modernými technológiami. Svetu sa prvýkrát predstaví 11.novembra 2019 v Prahe.

 

Česká automobilka ŠKODA AUTO sa rozhodla šesťdesiate narodeniny modelu ŠKODA OCTAVIA osláviť predstavením už štvrtej generácie svojho najpredávanejšieho modelu. Nová ŠKODA OCTAVIA štvrtej generácie narástla do šírky aj dĺžky. Jej dizajnový jazyk je emotívnejší a spája moderné nároky súčasných zákazníkov. Kombinuje skvelú funkčnosť s jedinečným priestorom z kvalitných materiálov a premyslenou ergonómiou. Zároveň poskytuje aj žiadaný väčší batožinový priestor. A že ide o inovačný model, to dokazuje aj mnoho možností konektivity a asistenčných systémov. Výsledkom má byť skvelý pomer ceny a úžitkovej hodnoty špičkovej kvality. To všetko je ŠKODA OCTAVIA.

oskoda03.jpg

„Pre našu značku má OCTAVIA veľký význam,“ vraví aj predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO, Bernhard Maier. „Vyvinuli sme úplne nové auto. Najlepšiu ŠKODU OCTAVIA všetkých čias, ktorá je priestrannejšia, praktickejšia a bezpečnejšia ako kedykoľvek predtým. Model OCTAVIA sa šesťdesiat rokov podieľal na rozvoji značky ŠKODA a nová štvrtá generácia tento pozitívny vplyv udržiava naďalej.“

oskoda01.jpg

Prvý model ŠKODY OCTAVIA zišiel z linky v Mladej Boleslavi začiatkom roku 1959. V polovici 90-tych rokov nadviazala na obľúbený model prvá generácia moderného vozidla ŠKODA OCTAVIA. Od roku 1959 bolo spolu predaných viac, ako 6,5 milióna vozidiel modelu OCTAVIA. V posledných rokoch je to približne 400-tisíc ročne a to tvorí asi tak tretinu predaja všetkých modelov značky ŠKODA. OCTAVIA je dnes najpredávanejším modelom vo viacerých krajinách Európy (okrem Česka aj v Rakúsku, Maďarsku, Poľsku, Švajčiarsku, Fínsku, či Srbsku...). Dve tretiny predaných modelov OCTAVIA je vo verzii ŠKODA OCTAVIA COMBI. Mimochodom práve táto verzia je napredávanejšie combi na nemeckom trhu. Aj to je dôvod, prečo spoločnosť ŠKODA AUTO uvádza na trh najskôr verziu ŠKODA OCTAVIA COMBI. Verzia liftbacku bude nasledovať o niekoľko týždňov neskôr.

oskoda05.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri