Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Česko

Premiéra novej ŠKODA FABIE R5 evo

Monday, 20. 05. 2019 - 22:22, Ľuboš Kašický   

Premiéra novej ŠKODA FABIE R5 evo

Sú to presne štyri roky, keď továrenská posádka Jan Kopecký a Pavel Dresler doviezla pri premiére víťazne do cieľa ŠKODA FABIA R5 v Českom Krumlove. Od tej doby Fabia R5 vyhral 23 pretekov v rade a až na tých posledných, pred mesiacom na Šumave, podľahla konkurencii. Bude sa história opakovať? V Češkom Krumlove mala počas víkendu svoju premiéru nová evolúcia ŠKODY FABIA R5 evo a Kopecký s Dreslerom začali novú víťaznú sériu!

 

A vôbec to nevyzeralo na úspešný debut. Nedávno získaná homologizácia umožnila ŠKODE FABIA R5 evo premiírový štart, no majstrovská posádka úradujúcich majstrov sveta WRC2 urobila v polovici prvej etapy chybu a razom sa prepadla na štvrté miesto. Dôvod? Nedorozumenie pre prejazde spomaľovacieho retardéru a 30 sekundová penalizácia!

lowsp-9375.jpg

Na čele sa ocitol najväčší rival Vašek Pech, no aj ten chyboval a už po nočných ereskách bola posádka Kopecký a Dresler znova na prvom mieste. V druhej etape to potom dotiahla do úspešného konca a pripísala novej ŠKODA FABII R5 evo prvé víťazstvo pri prvom štarte. Chtěl bych poděkovat celému týmu, že mi připravil tak dobrý vůz. Ještě jsme nevyužili celý potenciál, který ŠKODA FABIA R5 evo nabízí. Můžu ale všem zákazníkům ŠKODA slíbit, že s modernizovaným vozem FABIA R5 si užijí mnoho zábavy a především úspěchů. Již nyní se moc těším na debut tohoto vozu v mistrovství světa, který proběhne na nadcházející Portugalské rallye,“ povedal v cieli spokojný Jan Kopecký.

lowsp-9350.jpg

Aj na ďalších miestach skončili privátne vozidlá značky ŠKODA FABIA R5 a tak spokojný bol šéf ŠKODA MOTORSPORT tím, Michal Hrabánek. „Jsme rádi, že naše nově homologovaná ŠKODA FABIA R5 evo byla tak spolehlivá a rychlá. Jan a Pavel předvedli bezproblémový výkon.“

Po rely v Českom Krumlove čaká na posádky mesačná prestávka po ktorej sa bude štartovať na Morave v Hustopečiach znova spoločne so slovenským šampionátom.

Výsledky tretieho podniku MČR 2019 v Českom Krumlove:
1. Kopecký/Dresler (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5 evo, 1.27:45,5 h
2. Mareš/Hloušek (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, +1:13,9 min
3. Černý/Černohorský (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, +1:29,9 min
4. Jakeš/Machu (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, +1:40,2 min
5. Štajf/Havelková (CZ/CZ), VW Polo GTI R5, +3:27,1 min
...Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri
www.dovrchu.czHomola MotorsportSlovakiaringRichard GondaDuEn