Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Rallycross

Populárny relykros prichádza so svojím finále

Thursday, 12. 10. 2017 - 12:40, Public relations   

Populárny relykros prichádza so svojím finále

Relykros je jeden z najtradičnejších motoristických športov, ktorý sa udomácnil prevažne v severských krajinách. Jeho Stredoeurópska trofej FIA prichádza na okruh SLOVAKIA RING s finálnym podujatím sezóny FIA CEZ OMV MaxxMotion Rallycross už 21. a 22. októbra.

Martin Trenkler;ren3009.jpg

Práve Škandinávci majú svoje najväčšie zastúpenie aj na oficiálnych Majstrovstvách sveta FIA WRX. Od vzniku tohto šampionátu v roku 2014 získali svetový titul Petter Solberg (2014-15) z Nórska (tiež Majster sveta v rely 2003), Mattias Ekström (2016) zo Švédska a nedávno si po svoj prvý titul prišiel Solbergov tímový kolega Švéd Johan Kristoffersson.

Martin Trenkler;ren2415.jpg

O body i divácku priazeň bojovali v posledných sezónach FIA WRX aj slávny americký youtuber Ken Block, či deväťnásobný majster sveta v rely Sébastien Loeb, ktorý s francúzsko-švédskym továrenským tímom Peugeot-Hansen plánuje zaútočiť na najvyššiu métu už budúci rok.

Martin Trenkler;ren3357.jpg

Napríklad v Škandinávii pretekajú v tzv. "ľudových" ligách starí i mladí, bez rozdielu veku, či pohlavia. Relykros má svoj pôvod vo Veľkej Británii a tento rok oslávil 50 rokov. Prvé preteky odštartovali ako televízna šou, ktorú pre stanicu ITV a ich program World of Sport vytvoril producent Robert Reed z ABC television. Písal sa 4. február 1967 a miestom konania bol okruh Lydden. Prvé ozajstné preteky vyhral slávny britský pretekár Vic Elford (víťaz Rallye Monte Carlo 1968, ďalej F1, MS šport. vozidiel, Le Mans...). Odvtedy sa šport pretransformoval do viacerých dnešných podôb. Medzi nimi sú najpopulárnejšie Majstrovstvá sveta s vozidlami triedy SuperCars, ktorých výkonnostné hodnoty dosahujú 600 konských síl a 900 Nm max. krútiaceho momentu, s pohonom oboch náprav.

Martin Trenkler;ren2810.jpg

Takéto a podobné stroje sa ukážu aj u nás na SLOVAKIA RINGU, počas víkendu FIA CEZ OMV MaxxMotion Rallycross, v dňoch 21. a 22. októbra. Po úvodných pretekoch sezóny Stredoeurópskej trofeje FIA (FIA CEZ) - tiež u nás v marci tohto roka, prichádza toto podujatie ako finále šampionátu. Všetko na trati, ktorá zakaždým ponúka akciu a vzrušenie v krátkych, no o to napínavejších pretekoch.

Ďalšie informácie a vstupenky nájdete na www.slovakiaring.skDiskusia k článku