Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

Patrick Schober prekonal všetky očakávania

Wednesday, 24. 04. 2019 - 08:40, Public relations   

Patrick Schober prekonal všetky očakávania

Patrick Schober bol oveľa silnejší, v úvodnej sezóne Histo Cupu na Red Bull Ring ako sa očakávalo.
Schober a jeho tím sa rozhodli, že v roku 2019 budú súťažiť v Histo Cup Austria a len sporadicky na FIA CEZ / ESET Cup / Drexler Formula Cup.

Dôvod je jednoduchý, Patrick má povolené jazdiť vo svojich 14 rokoch len vozidlá do 1600 cm3 a v druhej sérii je proti Formule 3, Formula 4 a Formula Renault s jeho Dallara Formula Masters absolútne bezmocný a už od začiatku zaradený na koniec poľa.

Tibor Szabosi;asf-8846.jpg

Na druhej strane, v pohári Histo Cupu Formula König, ktorú používa Procar Motorsport, svojim  výkonom stačí na krásne duely s niekoľkými takmer rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi. No s 1400 cm3, má opäť najmenšie auto v poli, ale to nebráni Patrickovi Schoberovi, preniknúť takmer do stredu poľa. Patrick Schober spoznal Red Bull Ring už v októbri minulého roka, ale v ten istý víkend musel aj na Slovensku získať titul kartingového šampionátu. Takže mohol pracovať naplno len teraz v otváracom preteku. Spolu so svojím tímom sa pohrávali s nastavením, ktoré ako sa ukázalo počas celého víkendu bolo vynikajúce.

Tibor Szabosi;c30i2008-16.jpg

O 10 sekúnd rýchlejší ako v minulom roku a najrýchlejší čas v histórii Formule King, odkedy tieto autá vstúpili do Histo Cupu. Schober: "Pred pretekárskym víkendom sme strávili hodiny optimálnym meraním auta a správnym vyvážením na váhe, a to som cítil." Auto bolo naozaj skvelé a perfektné riadiť, najmä keď sme ešte stále pracovali na dolaďovaní počas a po tréningu. "

Tibor Szabosi;asf-8844-1.jpg

A naozaj, Patrick Schober predviedol krásnu jazdu, ktorá prekvapila každého zasväteného. Výsledkom bolo 16. miesto v prvom preteku a 11. miesto v 2. preteku z celkového počtu 26 jazdcov. A zároveň to znamenalo dvojnásobné víťazstvo v triede pre Patricka Schobera.

Budúci týždeň pokračuje Histo Cup v Brne a aj tu bude Patrick Schober stáť na štarte so svojou malou Formulou König.

Procar-MotorsportDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri