Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  ERC

Parádny výkon Zpěváka a Jantar Teamu zhatila zlomená poloos

Tuesday, 30. 08. 2022 - 09:04, Miroslav Majláth   

Parádny výkon Zpěváka a Jantar Teamu zhatila zlomená poloos

Posádka Kryštof Zpěvák – Jakub Navrátil spoločne s vozidlom Ford Fiesta Rally4 a slovenským Jantar Teamom absolvovala 51. Barum Czech Rally Zlín 2022.

 

Jantar Team

Tohtoročná Barum Czech Rally Zlín, ako sa v jej priebehu ukázalo, bola jednou z najťažších rally súťaží na starom kontinente. O jej náročnosti hovorilo nielen stále sa meniace počasie a s ním aj veľmi ťažká voľba pneumatík, ale aj nadmerné množstvo havárií.

Jantar Team

Slovenský Jantar Team nasadil do bojov súťažnú posádku v zložení Kryštof Zpěvák – Jakub Navrátil s vozidlom Ford Fiesta Rally4. V prípade Kryštofa sa jednalo o druhý štart v rámci najznámejšej stredoeurópskej súťaže. Jednoznačným cieľom bolo dojazdiť až do cieľa celej súťaže, čo sa aj podarilo. Nie však celkom tak, ako by si samotný jazdec predstavoval.

Jan Vejmělka;dsc-4868-2.jpg

„Na Barumku som sa tento rok neskutočne tešil. Vedel som, že ak chceme bojovať o titul v triede, musím ísť hlavou a nenechať sa poblázniť. Cieľom bolo pozbierať čo možno najväčší počet bodov. Aj preto sme začali radšej opatrnejšie a aj môj prístup k technike bol, povedal by som až veľmi opatrný. Napriek tomu to nebolo zlé, veď po štyroch rýchlostných skúškach sme figurovali na druhom mieste v triede RC4 II. V ďalšej sekcii, ktorá bola na programe v sobotu popoludní sme začali trochu viac tlačiť na pílu. Išlo sa nám naozaj výborne, no na okruhu v Slušoviciach po doskoku v tuneli nám však praskla poloos. Musím povedať, že som z toho bol dosť frustrovaný. Najskôr som vôbec nemal chuť pokračovať, ale následne ma to prešlo a v nedeľu sme nastúpili do súťaže v rámci super rally opäť. Cieľom bolo pozbierať aspoň nejaké body do priebežného hodnotenia seriálu,“ začal s rozprávaním Kryštof Zpěvák.

Jantar Team

„Bohužiaľ, ani nedeľa nebola úplne ideálna, keďže do prvej sekcie sme obuli nevhodné pneumatiky. Išli sme na tvrdých slickoch vo veľmi hustom daždi, keď ani stierače nestíhali odvádzať vodu z okna. Našťastie, určité úseky trate boli suché a tam som sa snažil našu stratu dohnať, čo sa aj darilo. Výsledkom bolo druhé miesto v nedeľu a kopec bodov do priebežného hodnotenia. Navyše sme splnili aj naše predsavzatie a prešli sme cez cieľovú rampu.“

Jan Vejmělka;dsc-4337-1.jpg

Atmosféra na Barum Rally bola neskutočná. Okolo tratí sme mali množstvo fanúšikov a bolo naozaj cítiť, že sa tu jazdí Európa. V momente keď sme prichádzali na cieľovú rampu som začal premýšľať nad tým, ako sa čo najlepšie pripraviť na budúcoročnú Barumku a ako všetko nastaviť tak, aby sme sa mohli pobiť o najvyššie miesta. To je však v tomto momente hudba budúcnosti. Teraz sme po tohtoročnej Barumke a moja vďaka patrí v prvom rade Jantar Teamu a jeho partnerom za neskutočnú podporu, mechanikom, rodine, Jakubovi, priateľke, no proste všetkým, ktorí mi pomáhajú,“ ukončil debatu Kryštof Zpěvák.

Jantar Team

Radosť z dobrého výkonu, ale aj smútok z prasknutej poloosi prežíval šéf Jantar Teamu, Ján Miloň: „Chalani išli naozaj výborne a aj napriek veľmi náročným podmienkam dosahovali super časy. Tešil som sa na perfektný výsledok, žiaľ poloos bola proti. S tým ale nič nenarobíme, takýto je motoristický šport. Som rád, že nakoniec a to aj napriek výpadku vybojovali celkové šieste miesto v triede RC4 II. Ďakujem im za peknú reprezentáciu Jantar Teamu.“

Jantar Team

So slovenským Jantar Teamom sa nelúčime nadlho. Už budúci víkend totiž bude farby tímu hájiť Jaro Dubóczi v rámci posledného kopcového víkendu, na podujatí TODOS Kremnica 2022.

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri