Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  MRC

Na štarte 68 prihlásených posádok!

Monday, 09. 08. 2021 - 09:06, Tibor Szabosi   

Na štarte 68 prihlásených posádok!

V čase, keď automobilový šport na Slovensku prežíva krízu, je takmer sedemdesiat súťažných posádok prihlásených do súťaže vo Vranove dôvodom na radosť. Nechýbajú ani slovenské hviezdy, ako Tomáš Ondrej, či Vlasto Majerčák.

Už nadchádzajúci víkend odštartuje RALLY VRANOV 2021, ktorá je zaradená do Slovenského Rally Pohára (SRP), Motorsport Rally Cup-u (MRC) a ako Voľné preteky. V sobotu o polnoci sa ukončil termín na prihlasovanie do súťaže a tak už vieme, že sa do pretekov prihlásilo takmer 70 súťažných posádok!

Tibor Szabosi;asf-2985-1.jpg

Najviac sa ich prihlásilo do štartu Motorsport Rally Cup-u (MRC), kde evidujeme 41 prihlásených. MRC začalo sezónu iba pred pár dňami na polygóne v Kopřivnici, no súčasné problémy s cezhraničným cestovaním sa podpísali pod slabú účasť na Morave. V priebežnom poradí je tak všetko otvorené a sezóna MRC sa prakticky rozbieha naplno až teraz vo Vranove. Na lákavých tratiach slovenskej klasiky sa teda bude tuho bojovať o každý cenný bod.

Tibor Szabosi;c30i9696-1.jpg

Absolútneho víťaza RALLY VRANOV 2021 budeme však čakať spomedzi prihlásených vo Voľnom pohári (17 prihlásených). Obhajcom minuloročného prvenstva je Roman Popovič, ktorý znova nastúpi s vozidlo Škoda Fabia Rally2 evo. S ambicióznym žihadlo Ford Fiesta Rally3 do súťaže zasa nastupuje Vlasto Majerčák, pre ktorého to bude len tretí štart s týmto moderným vozidlom novej generácie. Karty však určite budú miešať aj Prešovčan Dominik Benček, či Rožňavčan Tomáš Ondrej. Obaja síce so staršou technikou Mitsubishi Lancer Evo IX, no nemenej nebezpečnou.

Tibor Szabosi;c30i4217-6.jpg

Do Slovenského Rally Pohára (SRP) je prihlásená prakticky celá špička aktuálneho priebežného poradia. Na štart sa postaví 24 posádok, no najväčší súboj o priebežné vedenie sa čaká medzi Lacom Mokranom a Tomášom Polovkom. Veľmi vyrovnaný je však aj stred štartového poľa, kde to môže byť tiež pekne zaujímavé.

Tibor Szabosi;c30i9879-1.jpg

Preteky štartujú slávnostným štartom v centre Vranova nad Topľou už v piatok podvečer 13. augusta o 18-tej hodine. V sobotu sa súťažné posádky vydajú na trať, aby sme popoludní cca o 15.30 hod. poznali nových víťazov.

Tibor Szabosi;c30i3671-3.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri