Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  ERC

Na Lukyanuka drzo doráža Pepe Lopéz

Saturday, 04. 05. 2019 - 10:09, Ľuboš Kašický   

Na Lukyanuka drzo doráža Pepe Lopéz

Pod Tatrami sa ešte len schyľuje k štartu druhého podniku MSR, no na Kanárskych ostrovoch už máme za sebou prvú etapu druhej súťaže sezóny FIA ERC.

 

Po tom, ako ruský šampión Alexej Lukyanuk odstúpil z azorskej rely, chce dohnať stratené body na Kanárskych ostrovoch, kde v ostatných dvoch ročníkoch zvíťazil. Po prvej etape je síce ruská neriadená strela na čele priebežného poradia, no nečakane tesne mu na zadné sklo dýcha mladá španielska puška, Pepe Lopéz. Ten po ôsmych meraných úsekoch prvej etapy stráca len necelé štyri sekundy! „Je to tesný súboj. Lopéz ide pekelne rýchlo a odvádza úžasnú prácu,“ chváli súpera Lukyanuk. „Všetci ostatní sú ďaleko za nami.“

low01-alexey-lukyanuk1.jpg

Lepšie si hneď v úvode počínal nabudený junior Lopéz (citroen C3 R5), keď vyhral úvodnú eresku a až v závere prevej sekcie sa pred neho dostal Lukyanuk (citroen C3 R5). 24-ročný Španiel mal však v prvej etape rozhodne svoj deň a vo výborných výkonoch pokračoval aj popoludní. V posledných dvoch ereskách znova zajazdil najlepšie a nocoval na druhom mieste tesne za o dvanásť rokov starším súperom z Moskvy. „Lukyanuk je rozhodne skúsenejší, ako ja. Ideme však za svojim cieľom a uvidíme, kde nás to vynesie,“ vraví Pepe Lopéz.

low02-pepe-lopez.jpg

V sobotu sa ide druhá etapa a Lukyanuk vie svoje. „Musíme viac pritlačiť,“ vraví Rus. „Vlani to bolo pokojnejšie pre nás. Ľahšie. Neviem prečo. Možno sú tento rok rýchlejší súperi a my si stále len zvykáme na nové auto a pneumatiky.“

low03-chris-ingram.jpg

Inak, na Kanárske ostrovy necestoval nikto z našich a zaujímavé je azda povedať, že sú tam tri české posádky. Najlepšie si vedie skúsený Vojta Štajfl s Veronikou Havelkovou, ktorí osedlali Fabiu R5 a sú celkovo na 14.mieste. Talaš junior je s Krajčom (peugeot 208 R2) na 31.mieste a Petr Semerád s Hlávkom (peugeot 208 R2) jazdia na 40.mieste.

low05-albeto-monarri.jpg

Ako to dopadlo budeme vedieť v sobotu večer. Zatiaľ si pozrite výsledky prvej etapy.

Priebežné výsledky môžete sledovať aj na livetimingu.Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri