Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  MRC

Na GART RACING čaká predposledná súťaž MRC sezóny

Wednesday, 12. 10. 2022 - 08:07, Radovan Szabosi   

Na GART RACING čaká predposledná súťaž MRC sezóny

Ambiciózny prešovský tím odchádza na Liptov s dvoma posádkami. V oboch prípadoch sa pritom udiali zmeny na poste spolujazdcov.

Nastávajúcou súťažou Minirally Liptovské Sliače sa aj Motorsport Rally Cup (MRC) blíži pomaly do záverečnej fázy sezóny. Tento predposledný podnik MRC v tomto roku je navyše bodovaný väčším bodovým koeficientom (1,5) a môže zásadne prehovoriť do priebežného poradia pred finálovým podnikom na polygóne v Kopřivnici (predbežne naplánovaný na 17. novembra 2022). Prešovský tím GART RACING odchádza na Liptov s dvoma posádkami. V oboch prípadoch sa pritom udiali zmeny na poste spolujazdcov.

Tibor Szabosi;asr64834-4.jpg

Po tímovej premiére populárneho Ďodiho Béreša v Dobšinej si na sedadlo k päťnásobnému majstrovi Slovenska, do Mitsubishi Lancer evo IX, sadne ostrieľaný Radovan Plichta. „Viem, že Rado je skúsený co-pilot a myslím si, že nám to bude fungovať,“ vraví Ďodi Béreš. „Pokiaľ ide o auto, tak od Dobšinej sme na ňom urobili veľa práce a ešte nás čaká „brzda“ v Maďarsku a výmena tlmičov. Som presvedčený, že do štartu na Sliačoch všetko stihneme a budeme môcť auto poriadne otestovať pred štartom na Rallye Košice.“ Ďodi ešte na Liptovských Sliačoch neštartoval a tak to pre neho bude miestna premiéra. 

Tibor Szabosi;asr63895-13.jpg

Druhú posádku tvorí Jakub Jačišin a Tadeáš Pivovarníček. Tadeáša sme zvykli vidieť v kokpite s Petrom Bartkom a v tomto prípade je to záskok. Dôležitejšie však je, že po nedobrovoľnom „výlete“ mimo trať v Dobšinej sa tímu GART RACING podarilo Peugeot 206 RC vrátiť znova do formy. Jakub tak bude môcť naďalej bojovať o body v kategórii A3, kde má stále šancu na medailové priečky. „Žiaľ, havária v Dobšinej nás pripravila o dôležité body, ale stále je všetko otvorené. Na Sliačoch som ešte neštartoval, no počul som, že je to pekná súťaž, aj keď s trochu náročným povrchom. Pokúsime sa však zabojovať a uvidíme, koľko bodov nám to vynesie,“ uvažuje nahlas Jakub Jačišin.

Tibor Szabosi;asr63395-7.jpg

Súťaž v Liptovských Sliačoch sa jazdí už šiestykrát a je zároveň Memoriálom Mariána Golského, ružomberského pretekára, ktorému organizátori takýmto spôsobom vzdávajú hold. Aj tentoraz sa ide na dobre známej štvorkilometrovej trati, ktorá sa jazdí v oboch smeroch. Trikrát si posádky dajú smer „Bežan“ a v druhej sekcii rovnako trikrát smer „Raka“. Spolu má súťaž Minirally Liptovské Sliače 24 ostrých kilometrov, pričom 90% tvorí asfalt rôznej kvality a zvyšok je nespevnený povrch. Slávnostný štart je naplánovaný na piatok 14. októbra 2022 o 20.00 hodine v Liptovských Sliačoch. Ostrý štart súťaže bude potom v sobotu 15. októbra, keď prvé vozidlo vyrazí na trať už o ôsmej hodine ráno. Vyhlasovanie výsledkov sa očakáva približne o 16-tej hodine popoludní.

Tibor Szabosi;ac7i3563-4.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri