Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Moto

Motocyklová Cena Slovenska - program na víkend

Thursday, 20. 07. 2023 - 09:44, Public relations   

Motocyklová Cena Slovenska - program na víkend

Počas nadchádzajúceho víkendu sa na Slovakia Ringu uskutoční tradičná motocyklová Cena Slovenska, na ktorú je zatiaľ prihlásených 240 pretekárov z deviatich európskych krajín. Diváci, ktorí budú mať na preteky vstup zdarma, môžu navštíviť aj neďalekú ZOO Malkia Park, v ktorom sa v sobotu uskutoční podujatie Deň rodiny s bohatým programom a zabezpečenou bezplatnou kyvadlovou dopravou z Orechovej Potône.

Martin Trenkler;ren1671-1.jpg

MOTOCYKLOVÉ OSOBNOSTI

Pretekári budú na Slovakia Ringu bojovať o body do medzinárodných majstrovstiev Slovenskej a Českej republiky na prírodných okruhoch, ale svoje šampionáty tu odjazdia aj pretekári z Poľska, Maďarska a Litvy. Nebudú však chýbať ani medzinárodné majstrovstvá Alpe Adria veteránov a populárny Ducati Slovakia Cup.

Medzi favoritov na víťazstvo budú patriť mladučkí bratia Oleg (17 rokov) a Milan (16) Pawelecovci z Poľska, ktorí ovládli nedávne preteky medzinárodného šampionátu Alpe Adria v Brne v triedach Superstock 1000 a Superbike. Po zranení sa na pretekárske okruhy vracia slovenský pretekár Tomáš Tóth, ktorý je naším úspešným slovenským reprezentantom na prírodných okruhoch a cez víkend sa predstaví v triedach Supersport a Superbike. Ďalšou osobnosťou, ktorá svojou účasťou spestrí tohtoročnú Cenu Slovenska, je český pretekár Karel Pešek. Ten má na svojom konte mnoho úspechov na medzinárodných podujatiach a účasti na svetovom šampionáte. Na štarte nebudú chýbať ani najlepší pretekári z prírodných okruhov z okolitých krajín, ktorým úspešne konkurujú Slováci Dávid a Milan Hanzalíkovci, Ľudovít Krušina, či Marcel Hruboš a ďalší. V triede Supersport 300 na trati uvidíme naše nádeje, Ladislav Veverka, Lukáš Végh a ďalší.

Každým dňom pribúda počet prihlásených pretekárov, ich aktualizovaný zoznam je možné sledovať tu:

https://www.roadracing.sk/wp-content/uploads/2023/07/CENA-SLOVENSKA-2023-Responses.pdf

Tibor Szabosi;c30i3103-4.jpg

PROGRAM

V piatok sú na programe voľné tréningy, v sobotu kvalifikácie a prvé preteky. Nedeľa bude patriť zahrievacím tréningom, tzv. Warm Upom, po ktorých budú nasledovať druhé preteky. Predbežný časový harmonogram, ako aj ďalšie potrebné info k podujatiu spolu s výsledkami budú dostupné tu:

https://slovakiaring.sk/sk/cena-slovenska-moto-2023Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri