Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Autokros

Môlča pomaly napĺňa štartovú listinu

Thursday, 06. 07. 2023 - 08:11, Public relations   

Môlča pomaly napĺňa štartovú listinu

Do pretekov Zóny strednej Európy v Môlči síce ešte ostávajú necelé dva týždne, avšak už teraz vieme povedať, že diváci sa určite majú na čo tešiť. Organizačný výbor už pilne pripravuje trať a zázemie tak, aby v dňoch 15-16.7.2023 bolo všetko čo najlepšie pripravené a podujatie prinieslo ako jazdcom tak aj divákom hodnotný športový zážitok.

Tibor Szabosi;c30i6300-6.jpg

Napriek tomu, že zoznamy prihlásených sa vždy najviac plnia hlavne v posledných dňoch prihlasovania môžeme už dnes prezradiť, že zoznam už aktuálne obsahuje viac ako šesťdesiatku pretekárov , ktorí budú o svoje body bojovať v rámci niekoľkých šampionátov – či už v rámci FIA majstrovstiev Zóny strednej Európy, majstrovstiev Slovenska, majstrovstiev Rakúska, majstrovstiev Maďarska, či vloženého preteku Max Challenge. Aktuálne v zozname prihlásených figurujú pretekári zo siedmych európskych krajín a to Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Rakúska ,Srbska, Slovinska či Talianska. Zaujímavé duely určite sľubuje kráľovská divízia Superbuggy kde v tejto chvíli máme prihlásených už 9 pretekárov, medzi nimi aj domáceho matadora Milana Rýzeka. Slovenské zastúpenie nebude chýbať ani v divízii Junior buggy, kde nás bude reprezentovať talentovaná Lea Horniaková. Veríme, že zaujímavá konkurencia sa stretne aj v divízii „veľkých plecháčov“ , teda Touring Autocross, kde máme zatiaľ prihlásenú trojicu pretekárov – Janka Šeba, Petra Šimurdu či taliana Natale Casalboni. Ak sa vám meno Šimurda spája skôr s rally, nezúfajte. Tento český jazdec sa venuje obom disciplínam. Do Môlče však nepríde s historickou technikou v podobe Škody 130LR, ale so Škodou Fabia, s ktorou po európskych tratiach v uplynulých rokoch úspešne brázdil Václav Fejfar.

Tibor Szabosi;c30i6828-5.jpg

Veľmi potešujúcou informáciou je aj počet prihlásených v „autokrosovej prípravke“ a to v divíziach Racer Buggy, ktoré majú za cieľ vychovávať mladé talenty. V tejto chvíli v divíziach RB125 a RB160 figuruje dovedna sedem pretekárov .

Tibor Szabosi;c30i6275-3.jpg

Ďalšou dobrou správou sú prihlášky pretekárov, ktorých sme na autokrosových tratiach už dlhú dobu nevideli – či už napríklad Patrika Tužinského na Seate Ibiza, ktorý sa predstaví v rámci voľného pohára, Jána Drozdíka s Peugeotom 205, alebo žilinčana Petra Pastoreka, ktorý sa predstaví rovnako v rámci voľného pohára s Mazdou 6 MPS.

Tibor Szabosi;c30i6152-6.jpg

Počet prihlásených pretekárov každým dňom rastie a my už teraz vieme, že sa v Môlči bude určite na čo pozerať. Poznáme už aj časový harmonogram podujatia, ktorý vyzerá nasledovne:

Tibor Szabosi;c30i6752-5.jpg

Sobota, 15.júla:

11:00     1. oficiálny meraný tréning
14:00     2. oficiálny meraný tréning
16:00     1. séria kvalifikačných jázd

Tibor Szabosi;c30i6810-3.jpg

Nedeľa, 16.júla:

9:00      2. séria kvalifikačných jázd
11:00    3. séria kvalifikačných jázd
13:00     slávnostné defilé
14:00     semifinálové a finálové jazdy

Organizačný výbor Vás na preteky do Môlče srdečne pozýva a teší sa na vašu účasť!Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri