Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Autokros

Môlča opäť ožije revom závodných motorov!

Friday, 23. 07. 2021 - 09:01, Public relations   

Môlča opäť ožije revom závodných motorov!

Trvalo to štyri roky, avšak – dočkali sme sa. Presne toľko trvala pauza, ktorú si dali preteky na jazdcami obľúbenej trati v Môlči neďaleko Banskej Bystrice. Šikovnej partii ľudí okolo autokrosového pretekára Jána Mesíka sa podarilo vyriešiť organizačné problémy, vďaka čomu sa môže v termíne 7.8. – 8.8.2021 uskutočniť podujatie, ktoré určite prinesie kvalitný motoristický šport a pohladí oko diváka. Preteky sú zaradené do seriálov Majstrovstiev Zóny strednej Európy, Medzinárodných majstrovstiev Slovenska, Majstrovstiev Maďarska a rovnako tak si prídu na svoje aj hobby jazdci. Zoznam prihlásených jazdcov sa každým dňom rozrastá a tak už dnes vieme, že sa môžeme tešiť na účasť pretekárov zo Slovenskej republiky, Čiech, Maďarska, Rakúska či Talianska.

molca-1.jpg

Program tohto pretekárskeho víkendu sa začne už v piatok 6.8. , kedy začnú na trať prichádzať prví pretekári. V sobotu 7.8.od 8.00h sa uskutoční technické a administratívne preberanie.  Dianie na trati sa začne už od 11:30 hod., kedy je na programe voľný tréning. Sobotný program bude pokračovať od 13:00 hod. prvým a následne aj druhým meraným tréningom. V rámci soboty je ešte na pláne prvá séria kvalifikačných jázd, ktorých začiatok je naplánovaný na 17:00 hod.

Tibor Szabosi;c30i6278-3.jpg

Nedeľná časť podujatia začne už o 8.30 hod. druhou sériou kvalifikačných jázd, ktorá bude po odjazdení nasledovaná treťou sériou. Výsledky týchto jázd ďalej určia postavenie vozidiel na štarte semifinálových rozjázd, ktoré sa uskutočnia od 13:00 hod. Po ich odjazdení budú nasledovať finálové jazdy. Dekorovanie víťazov je naplánované na 15:30.

Tibor Szabosi;c30i6810-3.jpg

Vďaka skúseným organizátorom, dlhoročnej tradícií a histórií, kedy sa na trati v Môlči odjazdilo viacero významných pretekov, medzi ktoré bezpochyby patria  aj Majstrovstvá Európy, sa môžu pretekári a rovnako tak aj diváci tešiť na veľmi zaujímavé motoristické podujatie plné krásnych prejazdov a súbojov na trati. V posledných týždňoch prebiehajú v autokrosovom areáli Môlča prípravy trate a menšie úpravy areálu, ktorými sa organizátor snaží zabezpečiť čo najlepšie podmienky pre pretekárov a taktiež zabezpečiť divákom čo najlepší zážitok.

Tibor Szabosi;c30i6896-6.jpg

Organizačný výbor praje všetkým zúčastneným príjemný motoristický zážitok, či už pri účasti, alebo sledovaní pretekov a zároveň si dovoľuje požiadať o dodržiavanie aktuálnych nariadení vlády SR týkajúcich sa Covidových opatrení.Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri