Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  MRC

Martina Slamčíka neporazili ani problémy

Tuesday, 23. 11. 2021 - 12:43, Public relations   

Martina Slamčíka neporazili ani problémy

Tento rok sa ako každý iný uskutočnila KESKOMOBILE AUTOSHOW 2021 pre ukončenie motoristickej sezóny, ktorá je už zvykom ako poďakovanie sa partnerom a taktiež pre zabavenie divákov.

Známy a skúsený navigátor a mechanik z Revúcej Martin Slamčík nechýbal ani na AutoShow, kde si to tentokrát na ringu vyskúšal ako jazdec . 

ac7i7350.jpg

„Všetko to začalo dva týždne pred pretekom, keď môj spolujazdec Marian navrhol, aby sme odštartovali tohtoročnú Autoshow a ja som súhlasil, no bol v tom háčik. Do auta bolo treba nový motor, nakoľko ten starý “zomrel,, na štarte Rally Vranov. Hneď na druhý deň, ako sme sa s Marianom rozhodli štartovať na Autoshow, sme kúpili nový”, hovorí Martin.

ac7i8577.jpg

Po niekoľkých dňoch a nociach strávených v garáži bolo nové srdiečko do auta založené, a tak bolo za potreby absolvovať krátky test. Po menšom a úspešnom teste chalani usúdili, že autíčko ide ako hodinky, a tak podali prihlášku. 

ac7i9705.jpg

Ako je už známe, v piatok sa vždy na AutoShow vozia partnery a tí, ktorí po celý rok prikladali ruky k dielu. Ani Martin nechýbal na piatkových jazdách, a tak povozil partnerov, mechanikov a svojich blízkych. Žiaľ, auto to nevydržalo a už v piatok po tretej jazde nastali problémy. 

ac7i9780.jpg

„V piatok som chcel auto chytiť kúsok do rúk a najmä povoziť partnerov a známych. Už v tretej jazde prišli problémy, keď sa nám z Fábie začalo dymiť z popod kapoty. Smola nás neobišla, a tak nám podfúklo tesnenie z popod hlavy. Vďaka Erikovi “uchovi,, Riečanovi sa našiel servis v Bratislave a my sme neváhali dať auto dokopy. Cestou do Bratislavy, sme kúpili nové tesnenie a pre istotu aj hlavu. Náš mechanik Vilo Pecuch spolu s uchom to dali za pár hodín dokopy a ešte v noci skúšali auto po Bratislave”, hovorí s radosťou Martin.

asr62875.jpg

Martin s Marianom to mohli v sobotu naplno odštartovať. V sobotu chalanov čakali celkovo štyri rýchlostné skúšky. Mrholenie v sobotu spôsobilo, že sa na trati šmýkalo, no chlapci boli pripravení aj na takéto počasie a bola to pre nich veľká zábava. 

ac7i7355.jpg

„V sobotu nám začalo mrholiť, a tak sme sa aj šmýkali, čo znamenalo ťahať ručnú kde to dá. Na niektorých miestach sme mali pár krízoviek, kde nás aj pretočilo a niekde sme aj nedobrzdili. V poslednej rýchlostnej skúške, sme si mysleli,  že máme defekt, a preto sme s Martinom rozmýšľali, či odstúpime na trati alebo dôjdeme do cieľa. Martin nezaváhal a pokračovali sme ďalej. Po pár metroch sme zistili, že to bolo len blato a Martin ešte viac zrýchlil “, povedal spolujazdec Marian.

ac7i9784.jpg

Chalanom sa podarilo dokončiť všetky rýchlostné skúšky úspešne, a tak obhájili 5.miesto v minirally cup v triede A3 a 3.miesto v triede 12 v Autoshow. Martin na záver dodal svoje emócie.

ac7i9625.jpg

„Moje pocity sú po tých všetkých problémoch a krízovkách vynikajúce! Po desiatich rokoch som mal možnosť posadiť sa opäť do súťažneho auta a priamo na sedadlo jazdca. Zvládli sme to, prišli sme do úplného cieľa a to ma najviac teší. Môj navigátor Marian to zvládol na výbornú, aj keď to bola jeho premiéra. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí nám fandili a všetkým, ktorí nám pomohli. Špeciálne poďakovanie patrí Ucho motorsport, Viliamovi Pecúchovi, bez ktorých, by sme to už v piatok zabalili. Nemôžem zabudnúť ani na Jána Ďureja, ktorý nám zapožičal auto.”

Martin BergelDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri