Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Moto

Majstrovstvá sveta na SLOVAKIA RINGU sú späť!

Wednesday, 09. 05. 2018 - 21:33, Public relations   

Majstrovstvá sveta na SLOVAKIA RINGU sú späť!

Celkovo 34 posádok je už v zákulisí Majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov motocyklov FIM EWC na okruhu SLOVAKIA RING. Víkend vrcholí v sobotu 12. mája pretekmi 8 Hours of SLOVAKIA RING.

Pripomienka na úvod pre médiá: Dnes (streda 9.5.) vás pozývame na tlačovú konferenciu k FIM EWC v hoteli Double Tree by Hilton v Bratislave, o 14:00.

Okrem svetovej vytrvalostnej špičky a strojov, ktoré dosahujú na rovinke SLOVAKIA RINGU až 300 km/h, čaká na divákov aj premiéra Majstrovstiev sveta sajdkár.

Tibor Szabosi;asf-0224-1.jpg

Štvrtok 10. mája začne dvojhodinovým voľným tréningom FIM EWC o 11:00, po ktorom nasledujú tréningy MS sajdkár o 13:30. Prvé kvalifikácie EWC prebehnú medzi 15:00 až 16:30 a chýbať nebude ani večerný voľný tréning medzi 20:00-21:30.

Piatok pokračuje kvalifikáciou sajdkár o 9:00 a poslednou kvalifikáciou EWC o 10:30. O 12:45 zažijeme štart prvých pretekov, tentokrát svetovú premiéru MS sajdkár, ktoré čaká tzv. Sprint Race na 7 kôl.

Tibor Szabosi;c30i3103-4.jpg

Piatok však nebude iba o akcii na trati, okruh SLOVAKIA RING pripravil program pre celé rodiny. Autogramiáda nielen so slovenskými hviezdami EWC a sajdkár je naplánovaná v uličke boxov o 14:00. Okruh ponúka okrem rýchlostnej dráhy aj čoraz populárnejší a väčší Malkia Park: tigre, levy, opice, vlky, medvede a ďalšie skvosty prírody v jedinečnom zvieracom parku pred bránami automotodrómu. Nové Vojenské múzeum na opačnom konci areálu ukáže krytú expozíciu výzbroje bývalej československej armády. Centrum bezpečnej jazdy ponúka jedinečný simulátor prevrátenia auta a ďalšie aktivity. Chýbať samozrejme nebudú ani detské atrakcie ako trampolína či skákací hrad. To všetko v cene jedného lístka. Viac informácií o tomto "Family Day" nájdete aj na www.slovakiaring.sk.

Vrchol víkendu bude samozrejme sobota. Tá začína zahrievacím tréningom sajdkár o 9:40, po ktorých si nakrátko a naposledy pred pretekmi vyskúšajú svoje stroje tiež jazdci EWC. O 11:25 odštartuje tzv. Gold Race MS sajdkár na 13 kôl. Štartová procedúra EWC začína tzv. spoznávacími kolami o 13:45. Preteky 8 Hours of SLOVAKIA RING 2018 odštartujú o 14:30. Víťaza spoznáme o 22:30.

Tibor Szabosi;c30i3441-4.jpg

Druhé pokračovanie FIM EWC na okruhu SLOVAKIA RING v spojení s Majstrovstvami sveta sajdkár je tu a lístky nájdete v predpredaji, ako aj na mieste v pokladniach okruhu.Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri